Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

W #PORANNYGOSC o radach osiedla

14.03.2017 09:54   | dodał: MC
W #PORANNYGOSC o radach osiedla
  Fot. Krzysztof Kunert/RR
23 kwietnia odbędą się we Wrocławiu wybory do rad osiedli. Na te wybory w Stolicy Dolnego Śląska chodzi maksymalnie 4% mieszkańców. Na wielu osiedlach nie odbywają się w ogóle wybory, ponieważ zgłasza się do rad za mała liczba radnych i z miejsca dostają się oni do rady.

W Porannym Gościu Radia Rodzina przewodniczący radnych PiS – Marcin Krzyżanowski tłumaczył, dlaczego te wybory nie cieszą się duża popularnością:Trzeba zwiększyć rolę rad osiedli, jednak jest też wiele takich rad, które nie wykorzystują nawet tych narzędzi, które w tej chwili mają do dyspozycji– dodawała Agnieszka Rybczak radna PO – drugi Poranny Gość Radia Rodzina:Rady osiedli mają do dyspozycji karty inwestycyjne. Wiele z nich składa je w magistracie, tylko, że w większości przypadków nikt się tym tematem nie zajmuje – podkreślał Marcin Krzyżanowski:Radni PiS chcą przekazać 40 mln złotych dla rad osiedla.
- Podział może być niesprawiedliwy – podkreślała Agnieszka Rybczak:Oprócz rad osiedli podczas rozmowy zostały poruszone tematy dotyczące dekomunizacji ulic we Wrocławiu, a także kontrowersji związanych z wyceną budowy Mostu Wschodniego.

Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadził Krzysztof Kunert:


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina