Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Chciej się podobać Jezusowi - rekolekcje z Wandą Półtawską

13.03.2017 11:12   | dodał: MO
Chciej się podobać Jezusowi - rekolekcje z Wandą Półtawską
  fot. Tomasz Lewandowski
We wrocławskiej parafii NMP Matki Miłosierdzia podczas dnia skupienia dla kobiet gościła dr Wanda Półtawska, wieloletnia przyjaciółka i współpracowniczka św. Jana Pawła II.

Kościół tłumnie wypełniły panie nie tylko z Wrocławia, które słuchały refleksji nad tożsamością kobiety. – Twoim zadaniem jest odnaleźć swoją tożsamość, swoje zadanie, obowiązki. Twoje, nie koleżanki, sąsiadki – mówiła dr Półtawska. – I jeszcze jedno: nie daj sobie wmówić, że ktoś cię zrozumie. Żaden mężczyzna nie zrozumie żadnej kobiety do końca. W nim wszystko jest inne. Ale miłość polega na przyjęciu drugiego człowieka takim, jaki jest.

Wanda Półtawska krytykowała przesadne koncentrowanie się kobiet na swoim ciele kosztem troski o wnętrze, o ducha, nieustanne „poprawianie” Boga przez manipulacje przy swoim wyglądzie. Zachęcała do używania rozumu i myślenia o skutkach swoich czynów. – Nie jesteś przedmiotem, nie jesteś zwierzęciem. Jesteś człowiekiem. Nigdy nie myśl „jestem tylko kobietą”. Jestem „aż kobietą”! – podkreślała. – Chciej podobać się przede wszystkim Jezusowi.

Prelegentka mówiła o cudownej konstrukcji ciała kobiety i mechanizmach związanych z przekazywaniem życia. – Kobiety dziś uczą się i uczą, a nie znają cudu, jakim jest życie ludzkie. Dziecko nie jest brzuchem kobiety. Ono nawet nie jest w jej brzuchu. Ono ma w niej swój gościnny pokoik, który Jan Paweł II nazywał sanktuarium – tłumaczyła. I prosiła, by czytać dokumenty św. Jana Pawła II poświęcone kobietom.

Magda Lewandowska


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina