Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Światowy Tydzień Jaskry

13.03.2017 10:52   | dodał: MO
Światowy Tydzień Jaskry
 
12 marca rozpoczął się Światowy Tydzień Jaskry. W Polsce zgodnie z szacunkami ekspertów na jaskrę choruje ok. 800 tys. osób. We Wrocławiu jest to ponad 12 tysięcy osób z czego tylko połowa została zdiagnozowana.

 - Brak świadomości Polaków na temat jaskry i jej bezobjawowego przebiegu powoduje, że wiele osób nie wie o swojej chorobie i bezpowrotnie traci wzrok - mówi profesor dr hab. Marta Misiuk-Hojło Kierownik Kliniki Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Profilaktyki Jaskry:


Jaskra prowadzi do uszkodzenia nerwu wzrokowego. Konsekwencją jest stopniowa i nieodwracalna utrata wzroku mówi Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Profilaktyki Jaskry:


Zaangażowanie samorządów lokalnych w organizację spotkań edukacyjnych i badań przesiewowych w celu wykrycia jaskry może mieć znaczący wpływ na zmianę obecnej sytuacji – mówi Jadwiga Ardeli-Książek, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia

Jadwiga Ardeli-Książek zwraca uwagę na to, jaki jest cel kampanii edukacyjnej „Jaskra nie boli - kradnie wzrok” i jak ważna jest profilaktyka zdrowia:


Kampania została zainicjowana przez Stowarzyszenie Chorych na Jaskrę w celu zmotywowania Polaków do wykonywania badań diagnostycznych.

POSUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY MARTY ŁOMNICKIEJ-JASIŃSKIEJ:radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina