Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Warsztaty medialne w seminarium

13.03.2017 10:10   | dodał: MO
Warsztaty medialne w seminarium
  fot. Liliana Sicińska
Wystąpienia i prezentacje przed kamerą telewizyjną oraz tworzenie tekstów publicystycznych ćwiczyli klerycy wrocławskiego seminarium duchownego podczas warsztatów medialnych 11 marca.

Prowadzili je znawcy i praktycy mediów polskich – dziennikarka Gościa Niedzielnego Agata Puścikowska, specjalistka PR, wykładowca UKSW prof. Monika Przybysz oraz redaktor naczelna wrocławskiej telewizji Echo24 Marta Balukiewicz wraz z ekipą operatorską. Przyszli kapłani na co dzień będą stykali się z koniecznością wystąpień, prośbami o wypowiedzi, okazjami publikacji tekstów. Skondensowana wiedza teoretyczna o mediach i komunikacji jest więc dla nich konieczną wiedzą, jaką powinni posiąść, a jej połączenie z praktyką – pożyteczną nauką i okazją do sprawdzenia w praktyce pozyskanej wiedzy czy własnych pomysłów.

 – Przećwiczymy teraz taką sytuację – mówiła do stojących wokół kamery M. Balukiewicz: – Jak w prostych słowach wytłumaczyć, czym jest święto, np. Bożego Ciała i jaki jest jego wymiar duchowy? Dziennikarz jest wyuczony tego, by pytać prostym językiem, i tak też należy odpowiadać. Nie żadne wyuczone regułki, ale prosty, obrazowy język, jakiś cytat – instruowała kleryków dziennikarka.

inf. Liliana Sicińska


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina