Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Dzień skupienia kapłanów Archidiecezji Wrocławskiej - Msza Święta w kościele Świętego Krzyża (WIDEO)

11.03.2017 11:37   | dodał: GK
Dzień skupienia kapłanów Archidiecezji Wrocławskiej - Msza Święta w kościele Świętego Krzyża (WIDEO)
  Fot. ks. Cezary Chwilczyński
Mszą św. pod przewodnictwem bp Jacka Kicińskiego rozpoczął się dzień skupienia kapłanów Archidiecezji Wrocławskiej. Miejscem spotkania był kościół św. Krzyża we Wrocławiu.

Słowo wstępne w imieniu abp Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, wygłosił bp Kiciński. - Istotą naszego życia jest taka służba, żeby ludzi doprowadzić do zbawienia. Służymy im w relacji z Bogiem i jest to ogromna odpowiedzialność, napisał abp Kupny. - Nikt nie jest prezbiterem poza prezbiterium. Nikt nie jest z nas kapłanem sam dla siebie. Święcenia przyjęliśmy we wspólnocie Kościoła i zostaliśmy posłani budować wspólnoty, dlatego ten dzień pokutny przeżywamy wspólnie - dodał Metropolita Wrocławski, który także wskazał na aktualność słów, którymi posługiwał się bp Józef Pazdur - przepraszam, proszę, dziękuję.

POSŁUCHAJ LISTU ABP KUPNEGOW homilii ks. Aleksander Radecki wskazał na logikę tego świata. - Ona jest prosta, skoro odrzucimy Boga to wszystko wolno. Wtedy wezwania do nawrócenia nie znajdą pozytywnej odpowiedzi. Nawet pogański świat ma prawo oczekiwać od nas świętości, choć wszyscy wiedzą, że jesteśmy ludźmi ulepionymi z tej samej gliny, czyli grzeszni - mówił wieloletni ojciec duchowny wrocławskiego seminarium.


ZOBACZ WIDEO


Jak rozumieć powołanie do świętości - pytał kapłan?Jedną z intencji podczas dnia skupienia kapłanów Archidiecezji Wrocławskiej była modlitwa za zmarłego we wtorek (7.03) bp Tadeusza Rybaka, pierwszego ordynariusza diecezji legnickiej.

POSŁUCHAJ CAŁEJ HOMILIIPo Mszy Św. wszyscy kapłani udali się w procesji fatimskiej do katedry wrocławskiej. Tam odbyło się nabożeństwo pokutne, któremu przewodniczył ks. Adam Łuźniak, rektor Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina