Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Bp Kiciński do maturzystów na Jasnej Górze: "Bóg chce, abyście byli szczęśliwi!" (HOMILIA)

10.03.2017 16:54   | dodał: AN
Bp Kiciński do maturzystów na Jasnej Górze: "Bóg chce, abyście byli szczęśliwi!" (HOMILIA)
  Fot. BP Jasna Góra
Pod hasłem „Mamy za co dziękować” odbyła się dziś pielgrzymka maturzystów archidiecezji wrocławskiej na Jasną Górę.

Uczniowie uczestniczyli w konferencji, wzięli również udział w adoracji i modlitwie koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie w kaplicy jasnogórskiej odbyło się zawierzenie matur. Zwieńczeniem pielgrzymki była Msza św., której przewodniczył o. bp Jacek Kiciński.

Bp Kiciński wyraził radość, że wraz z maturzystami może dziękować Panu Bogu za wszystko, co składa się na nasze życie.

- 29 lat temu byłem w podobnej sytuacji jak wy, przed maturą. I też przeżywałem, i też sobie stawiałem pytanie, jak to będzie.

- Ilekroć tutaj jesteśmy, czujemy się jakoś inaczej. Dlaczego? Bo zawsze przy mamie serce bije mocniej. Znajdujemy ciepło, schronienie i czujemy się bezpiecznie. I dobrze, że w takim momencie jest pielgrzymka maturzystów – dodał bp Kiciński

Bp Jacek nawiązał także do propozycji papieża Franciszka, który polecił, by w ważnych chwilach naszego życia zwracać uwagę na trzy rzeczywistości

Następnie o. Jacek wyjaśnił, na czym polegają wszystkie te postawy, nawiązując do zeszłorocznego wyboru na go na biskupa, co było dla niego ogromnym zaskoczeniem. Mówił także o tym, na czym polega pasja oraz dlaczego warto być wdzięcznym.

W homilii pojawiło się również odniesienie do Kany Galilejskiej. Bp Kiciński zachęcał młodzież, by powiedziała Maryi, z jakimi brakami przychodzi – tak jak słudzy w Kanie opowiedzieli o swojej potrzebie. Duchowny mówił również, by przed maturą napełnić swoje stągwie wiedzą i ufać, że Jezus może zdziałać cuda.

- Macie swoje pragnienia i macie swoje marzenia, chcecie realizować swoje plany – rozwijajcie to, co w was jest piękne – dodał bp Jacek

- I może będziecie mieli trudne chwile, ale pamiętajcie: zawsze możecie liczyć na pomoc Tej, której wizerunek mamy przed oczyma. Zawsze możemy liczyć na wsparcie Matki, która kocha i słucha - zakończył bp Jacek.

Posłuchaj całej homilii:

Pielgrzymka maturzystów archidiecezji wrocławskiej odbyła się po raz siedemnasty.


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina