Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Prof. Woźny w #PORANNYGOSC o hejcie w polskich mediach

16.02.2017 09:55   | dodał: MO
Prof. Woźny w #PORANNYGOSC o hejcie w polskich mediach
  Fot. Krzysztof Kunert/RR
Olbrzymia fala wrogości przelała się przez Polskę w ostatnim czasie, szczególnie po wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu.

Słowa kpiny i wrogości skierowane przeciwko premier Beacie Szydło i rządowi możemy zauważyć w internecie, wśród internautów, ale także w dużych gazetach i w telewizji.


- Jest to zjawisko ogromnie niepokojące. Mamy do czynienia z przykładem "kultury upokarzania" - mówi prof. Aleksander Woźny, medioznawca, Poranny Gość Radia Rodzina:


W internecie pojawiły się informacje o pogrzebie Beaty Szydło, a także memy mówiące o tym, że „Szydło przeżyła Oświęcim”. Czy to nie zjawisko nie poszło zbyt daleko?


 - dodaje prof. Woźny.

Wiceszef Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin zapowiedział „repolonizację” mediów, która miałaby polegać na wykupieniu udziałów zagranicznych koncernów. Większość gazet w Polsce jest w rękach kapitału zagranicznego.

 - Na zachodzie Europy media reprezentują państwo, często są „czwartą władzą” - mówi prof. Aleksander Woźny:


Media narodowe pomagają kreować politykę historyczną kraju, mogą również pomóc ograniczyć przypadki zakłamania prawdy historycznej w zagranicznych mediach, jak choćby sprawa „polskich obozów śmierci”.

Przypomnijmy, określenia „polskie obozy śmierci” użyła w ostatnich latach m. in. niemiecka telewizja ZDF. Po niewypełnieniu wyroku sądowego przez telewizję, polscy internauci ruszyli z akcją „German Death Camps”, która okazała się wielkim sukcesem.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:


Rozmawiał Mateusz Oklasiński.


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina