Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Starosta wrocławski w #PORANNYGOSC o budżecie powiatu na 2017 rok

06.02.2017 08:19   | dodał: MO
Starosta wrocławski w #PORANNYGOSC o budżecie powiatu na 2017 rok
  Fot. RR
30 stycznia odbyła się pierwsza w 2017 roku sesja Rady Powiatu Wrocławskiego, podczas której został ustalony budżet na rok 2017.

 - To dobry syndrom, że w powiecie wrocławskim nie mamy szpitali, bo jako przewodniczący Konwentu Starostów Dolnośląskich często spotykam się ze starostami, którzy mówią, że szpitale generują totalne długi. Dlatego korzystamy ze szpitali Miasta Wrocławia – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego, Poranny Gość RR. Wyjaśnia także, na co przeznaczone są pieniądze z budżetu:


Trwa wdrażanie reformy edukacji. Jak powiat przygotowuje się do zmiany?

 - Nie przewidujemy w placówkach oświatowych, które znajdują się w zasobie powiatu, zwolnień nauczycieli ani administracyjno-obsługowych. Jako powiat wrocławski bardzo łagodnie przejdziemy przez reformę edukacyjną – puentuje Potocki.

Z Porannym Gościem rozmawialiśmy także o sporcie. W Plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Najlepsze Sportowca Dolnego Śląska w Złotej Dziesiątce znalazło się kilka osób z powiatu wrocławskiego.

 - Jesteśmy bardzo dobrze oceniani w kraju, jeśli chodzi o wyniki sportowe – mówi Roman Potocki, który dodaje, że powiat od kilku lat wypłaca stypendia w kategorii sportowej, kulturalnej i naukowej: - Jako powiat mamy zaplanowane środki na organizację różnego rodzaju imprez sportowych, gro pieniędzy przeznaczonych jest na szkolne związki sportowe – dodaje starosta:


 - Nie są to może duże pieniądze, ale jak pokazują statystyki i wyniki, za małe pieniądze można mieć wielkich ludzi na terenie swojego powiatu – dodaje Roman Potocki.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Rozmawiał Mateusz Cieniawski.


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina