Grupa Johanneum

Dzień Judaizmu we Wrocławiu (16-18.01)

04.01.2017 11:11 Krzysztof Kunert

 

Dzień Judaizmu we Wrocławiu (16-18.01)Fot. Materiały prasowe organizatora

 

Już od dwudziestu lat obchodzony jest Dzień Judaizmu w Kościele katolickim. Jak co roku ogólnopolskim obchodom wydarzenia towarzyszy hasło przewodnie i związana z nim postać biblijna. W 2017 roku będzie to prorok Jeremiasz oraz wypowiedziane przez niego słowa "Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść" (Jr 20,7).

We Wrocławiu Dzień Judaizmu w Kościele katolickim organizowany jest już po raz piętnasty i potrwa aż trzy dni. Wydarzenia będą odbywać się w różnych miejscach Wrocławia - w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej oraz w Domu Edyty Stein.

ZOBACZ PROGRAM DNIA JUDAIZMU

Celem Dnia Judaizmu jest rozwój dialogu chrześcijańsko - żydowskiego, poznanie kultury i tradycji żydowskiej, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii. Diecezje opracowują na ten dzień specjalne wezwania modlitwy powszechnej, organizują nabożeństwa Słowa Bożego, medytacje biblijne, spotkania modlitewne czy spotkania z przedstawicielami gmin żydowskich. Odbywają się także okolicznościowe koncerty muzyki, sesje popularnonaukowe czy zwiedzanie synagog.