Grupa Johanneum

Wrocławscy lekarze w "Porannym Gościu" Radia Rodzina o chorobie wieńcowej

05.10.2016 09:58 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Wrocławscy lekarze  w "Porannym Gościu" Radia Rodzina o chorobie wieńcowejfot. Patrycja Jenczmionka -Błędowska

 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy realizują projekt badawczy DISCHARGE. Dzięki współpracy w ramach projektu placówka ma zaszczyt być w gronie kluczowych i najlepszych ośrodków kardiologicznych w Europie.

Realizacja takiego projektu to dodatkowa szansa dla pacjentów z przewlekłym bólem w klatce piersiowej.

- Choroba wieńcowa jest najczęstszą przyczyną zgonów, czyli zawału mięśnia sercowego, mówi prof. Wojciech Witkiewicz - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, odpowiedzialny za program w południowej Polsce.


Jest to projekt skierowany do pacjentów ze stabilnym bólem w klatce piersiowej, z podejrzeniem choroby wieńcowej, dodaje dr nauk medycznych Małgorzata Ilnicka – Suckiel z Oddziału Kardiologicznego.

Dr nauk medycznych Małgorzata Ilnicka – Suckiel mówi także o zaletach projektu.

Czas oczekiwania na badanie to ok. 2 tygodnie, zaznacza.

W projekcie biorą udział 24 szpitale z 18 krajów europejskich.

Kto może uczestniczyć w projekcie?

POSŁUCHAJ ROZMOWY:


Zostałeś skierowany na koronarografię? Postawiono u Ciebie podejrzenie choroby wieńcowej ze stabilnym bólem w klatce piersiowej oraz posiadasz wskazania do koronarografii? To sprawia, iż jesteś potencjalnym kandydatem do projektu DISCHARGE

Jeśli cierpisz na przewlekły ból w klatce piersiowej i Twój lekarz skierował Cię na koronarografię, zachęcamy do zapoznania się z programem na stronie internetowej szpitala http://wssk.wroc.pl/nasz-szpital/aktualnosci/168-bol-w-klatce-piersiowej-zapraszamy-do-projektu oraz do kontaktu pod nr telefonu 71 32 70 135 lub 125 w celu weryfikacji możliwości udziału w programie DISCHARGE.
inf. wł/mat.prasowe