Grupa Johanneum

ROLKOWA PIELGRZYMKA NA JASNA GÓRĘ - RUSZAJĄ ZAPISY

09.05.2016 14:52 Barbara Misiewicz

 

ROLKOWA PIELGRZYMKA NA JASNA GÓRĘ - RUSZAJĄ ZAPISYmat.prasowe

 

Jest zupełnie inna. Szybsza, młodsza, sięgająca Afryki. Ruszyły zapisy na I Rolkową Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę. Jej organizatorzy Liceum Salezjańskie we Wrocławiu oraz Salezjańskie Wolontariat Misyjny Młodzi Światu odział we Wrocławiu przygotowują ją od ponad roku.

Trasę 221 km przejechali już nie raz, także na rolkach i to w jeden dzień. Pielgrzymi z Wrocławia wyruszą 1 lipca, aby po 4 dniach, jadąc przez Bierutów, Kluczbork, Kamyk, złożyć u stóp Jasnogórskiej Maryi intencje, ale i konkretny dar miłosierdzia - finanse na budowę studni we wsi Toki w Czadzie.

Towarzysząca akcja „Kilometry Miłości” będzie najważniejszym owocem pielgrzymowania. O inne owoce, także te duchowe pątnicy starać się będą poprzez modlitwę, Eucharystie, jak i słuchając konferencji. Tematami poszczególnych dni będą: ”Perspektywa”, „Myślenie”, „Aktywność”, „Pełnia”. Główny temat sformułowano: „Miłosierdzie w drodze”. Aby być pielgrzymem „rolkowej” należy spełnić określone warunki. Można dowiedzieć się o nich na www.rolkowa-wroc.pl. Aby zdążyć z zapisaniem się do przewidywanej 100 osobowej grupy decyzję należy podjąć szybko.Szczegóły:
https://www.facebook.com/Rolkowa-Pielgrzymka-Wroc%C5%82awska-1511173979198998/