Grupa Johanneum

Charytatywny koncert kolęd w Wołowie (POSŁUCHAJ)

21.01.2016 10:48 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Charytatywny koncert kolęd w Wołowie  (POSŁUCHAJ)fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

 

Już 24 stycznia odbędzie się koncert noworoczny w Wołowie, którego dochód z cegiełek będzie przeznaczony na dzieci z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu.

 W ubiegłym roku koncert odbył się we wrocławskiej parafii pw. św. M. M. Kolbego. Uczestniczyło w nim około 2 tys. osób.


Mówiła Karolina Mazur z Jaszkotla.

Ambasadorka placówki Anna Wyszkoni – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów zaprasza już dziś słuchaczy Radia Rodzina do udziału w koncercie:

Wokalistka zdradza nam repertuar w trakcie koncertu.


Koncert odbędzie się o godz. 18.00 w parafii pw. św. Wawrzyńca w Wołowie, gdzie posługuje inicjator przedsięwzięcia ks. Wojciech Buźniak.

POSŁUCHAJ ROZMOWY!

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci w Jaszkotlu ma pod opieką ponad 60 niepełnosprawnych dzieci, w wieku od kilku miesięcy do wieku gimnazjalnego, wśród których są dzieci z całej Polski. Placówka jest niepublicznym zakładem długoterminowej opieki zdrowotnej. Trafiają tu dzieci pokrzywdzone przez los, które nie muszą przebywać w szpitalu, lecz ich stan zdrowia jest zły, a stopień niepełnosprawności oraz trudna sytuacja w rodzinie powodują, że dzieci wymagają stałej, profesjonalnej opieki lekarskiej, pielęgniarskiej i rehabilitacyjnej.

Od wielu lat ZOL systematycznie buduje centrum kompleksowej rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci, aby nie trafiły na społeczny margines, lecz aby były społecznie i zawodowo aktywne.

Od wielu lat pomoc podopiecznym placówki niosą również osoby indywidualne oraz pozostałe instytucje, którym zależy na losie Dzieci z Jaszkotla.