Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Złote Pióro przyznane! (GALERIA ZDJĘĆ)

03.12.2015 14:37   | dodał: MC
Złote Pióro przyznane!  (GALERIA ZDJĘĆ)
  Fot. Mateusz Cieniawski/RR
"Kultura", "Solidarność" i "Przebaczenie"- to tematy tegorocznego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra. XI edycja konkursu "My Polacy My Dolnoślązacy" zorganizowana została przez Liceum Salezjańskie we Wrocławiu oraz Wrocławską Redakcję Gościa Niedzielnego.

O konkursie mówi przewodnicząca jury Elżbieta Warulik:Młodzi nie piszą dla nagród, przyznaje ks. Jerzy Babiak organizator konkursu, dyrektor Salezjańskiego Liceum we Wrocławiu:O swojej pracy, która zwyciężyła w tym roku, mówi uczennica XII Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu, Ewa Rejman:

Autorka zwycięskiej pracy realizowała temat:Ubi concordia, ibi victoria” (Gdzie zgoda, tam zwycięstwo). Refleksje o moralnym zwycięstwie i potrzebie przebaczania w 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej i 50. rocznicę skierowania „Orędzia biskupów polskich do ich niemieckich braci w Chrystusowym urzędzie pasterskim”.

Fragment pracy:

"To był dzień przed operacją. Do tej pory badaniem Mamusi zajmowali się inni lekarze, teraz robiła to Pani Doktor. Zastygła, widząc obozowy numer. – Mój ojciec tam był. Był mordercą. Wysyłał do gazu, rozstrzeliwał, męczył. A kiedy wracał do domu, bawił się ze mną i nazywał ukochaną córeczką – głos jej się załamał. - Został słusznie skazany w Norymberdze na karę śmierci. Ale matka opowiadała, że na chwilę przed wykonaniem wyroku poprosił o spowiedź. Uwierzył, że Bóg mu przebaczy, bo poprosiła Go o to pewna kobieta na moment przed rozstrzelaniem. Prosiła Boga o przebaczenie dla niego. Teraz ja proszę Ciebie o przebaczenie. Proszę o przebaczenie mojemu ojcu bycia mordercą i przebaczenie mi – bycia córką mojego ojca".


Do konkursu zgłoszono ponad 200 prac. Radio Rodzina objęło wydarzenie swoim patronatem.


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina