Grupa Johanneum

Abp Kupny podczas Mszy szkół katolickich: "Tylko w jedności jest siła. Wtedy Bóg błogosławi"

04.09.2014 17:20 Barbara Misiewicz

 

Abp Kupny podczas Mszy szkół katolickich: "Tylko w jedności jest siła. Wtedy Bóg błogosławi" photo@jerzybabiak_com

 

Po raz pierwszy w powojennej historii szkoły katolickie miasta Wrocławia i Henrykowa zapoczątkowały wspólnie Nowy Rok Szkolny.

Blisko 800 uczniów wraz z dyrektorami i nauczycielami modliło się na Mszy w czwartek 4 września br. w kościele przy Liceum Salezjańskim. Jej głównym celebransem był ks. abp Józef Kupny. "Tylko w jedności jest siła. Wtedy Bóg błogosławi" - powiedział pasterz diecezji wyrażając swoje uznanie i radość z tego wydarzenia.

W każdym momencie modlitwy dawało się mocno odczuć obecność w świątyni osób bliskich Chrystusowi. Delikatny i ładny śpiew scholi Urszulanek i Gimnazjum Salezjańskiego, bogata procesja z darami szkół Salezjanek, komentarze i kwiaty innych społeczności sprawiały, że chwała Boża wznosiła się pod niebo, a serca umacniały wiarą. Sprzyjającą w tym stała się także homilia dyrektora Salezu ks. Jerzego Babiaka. Mówił nawiązując do Ewangelii i do Piotra z pustymi sieciami: "Żadne szkoły w świecie i Polsce nie słuchają Słowa Bożego tak jak my". "Słowo Jezusa może nas przemieniać i prowadzić" - zaznaczał.
Na końcu wskazał na słowa św. Jana Pawła II skierowane do szkół katolickich: "(...) mamy być dynamicznymi wspólnotami wiary i ewangelizacji". Na zakończenie Mszy wszyscy tak jakby chcieli sobie ale i innym powiedzieć zaśpiewali pieśń: "My chcemy Boga". Po wyjściu młodzi zgromadzili się przed kościołem, gdzie Salez zaprosił do wspólnego tańca. "Belgijski", "Chocolade" porwały większość w tan. Radości nie było końca. Tak pragnienie Jezusa "aby byli jedno" stawało się rzeczywistością.

inf. Liceum Salezjańskie Wrocław