Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Abp Kupny podczas Mszy szkół katolickich: "Tylko w jedności jest siła. Wtedy Bóg błogosławi"

04.09.2014 17:20   | dodał: BM
Abp Kupny podczas Mszy szkół katolickich: "Tylko w jedności jest siła. Wtedy Bóg błogosławi"
  photo@jerzybabiak_com
Po raz pierwszy w powojennej historii szkoły katolickie miasta Wrocławia i Henrykowa zapoczątkowały wspólnie Nowy Rok Szkolny.

Blisko 800 uczniów wraz z dyrektorami i nauczycielami modliło się na Mszy w czwartek 4 września br. w kościele przy Liceum Salezjańskim. Jej głównym celebransem był ks. abp Józef Kupny. "Tylko w jedności jest siła. Wtedy Bóg błogosławi" - powiedział pasterz diecezji wyrażając swoje uznanie i radość z tego wydarzenia.

W każdym momencie modlitwy dawało się mocno odczuć obecność w świątyni osób bliskich Chrystusowi. Delikatny i ładny śpiew scholi Urszulanek i Gimnazjum Salezjańskiego, bogata procesja z darami szkół Salezjanek, komentarze i kwiaty innych społeczności sprawiały, że chwała Boża wznosiła się pod niebo, a serca umacniały wiarą. Sprzyjającą w tym stała się także homilia dyrektora Salezu ks. Jerzego Babiaka. Mówił nawiązując do Ewangelii i do Piotra z pustymi sieciami: "Żadne szkoły w świecie i Polsce nie słuchają Słowa Bożego tak jak my". "Słowo Jezusa może nas przemieniać i prowadzić" - zaznaczał.
Na końcu wskazał na słowa św. Jana Pawła II skierowane do szkół katolickich: "(...) mamy być dynamicznymi wspólnotami wiary i ewangelizacji". Na zakończenie Mszy wszyscy tak jakby chcieli sobie ale i innym powiedzieć zaśpiewali pieśń: "My chcemy Boga". Po wyjściu młodzi zgromadzili się przed kościołem, gdzie Salez zaprosił do wspólnego tańca. "Belgijski", "Chocolade" porwały większość w tan. Radości nie było końca. Tak pragnienie Jezusa "aby byli jedno" stawało się rzeczywistością.

inf. Liceum Salezjańskie Wrocław


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina