Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Pracownicy Radia Rodzina

ks. Rafał Kowalski

Dyrektor Rozgłośni

rafal.kowalski@radiorodzina.pl

Ks. dr Rafał Kowalski pochodzi z Bielawy. W tym mieście ukończył Szkołę Podstawową, by następnie kontynuować edukację w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dzierżoniowie. Po ukazywaniu świadectwa dojrzałości podjął studia na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, jako alumn Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

 

W 2003 r. przyjął święcenia kapłańskie. Pierwszą placówką, w której posługiwał jako prezbiter była parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy. Tam poza obowiązkami wikariusza był katechetą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, kapelanem Zakładu Karnego, a w miejscowej Telewizji Powiatowej prowadził autorski program "Oto Słowo", przybliżając widzom Pismo Święte. W 2004 r. został mianowany zastępcą redaktora naczelnego Dolnośląskiego Pisma Katolickiego Nowe życie, a w 2005 r. rozpoczął studia specjalistyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, zwieńczone w 2009 r. uzyskaniem tytułu doktora teologii z zakresu homiletyki. W latach 2007 - 2009 na KULu prowadził zajęcia zlecone z teorii komunikacji. W międzyczasie, korzystając ze stypendiów, dokształcał się we Freiburgu i Oxfordzie. W 2009 r. rozpoczął wykłady z homiletyki oraz teorii komunikacji społecznej na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. W latach 2009 - 2014 był dyrektorem wrocławskiego oddziału "Gościa Niedzielnego". W 2014 r. abp Józef Kupny powierzył mu funkcję dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej oraz rzecznika prasowego metropolity wrocławskiego, a w 2017 r. prezesa Grupy Medialnej Johanneum, w skład której wchodzi m.in. Katolickie Radio Rodzina.

 

Jest autorem kilkuset artykułów naukowych i popularnonaukowych a także kilku książek o tematyce teologicznej. W wolnych chwilach uprawia sport (bieg, pływanie, jazda na rowerze) i usilnie pracuje nad pokonaniem rekordu życiowego w maratonie, który aktualnie wynosi 3 godziny 22 minuty.

 

rafal.kowalski@radiorodzina.pl

radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina