Grupa Johanneum
Konrad Pikula

Produkcja, programowanie

Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej (mgr inż.), ukończył także podyplomowe studium zarządzania zasobami ludzkimi (ARG). Środki masowego przekazu są jego pasją. Jest finalistą konkursu PricewaterhouseCoopers dla studentów i absolwentów w dziedzinie dziennikarstwa. Ma na swoim koncie staże i współpracę m.in. z Polskim Radiem i rozgłośniami prywatnymi. Publikuje w serwisach branżowych dotyczących radia i muzyki.

Z "Radiem Rodzina" współpracuje od 2002 roku, jako producent audycji i spotów radiowych (reklama i autoromocja), realizator anteny i transmisji, prezenter, wydawca, lektor, traffic manager. Jest współautorem cyklów audycji o tematyce popularno-naukowej "Świat bez tajemnic" i "Tajemnice Dolnego Śląska", autorem cyklu poświęconego aktywizacji osób niepełnosprawnych "Tacy sami jak my", redaktorem audycji muzycznych i sportowych, pomysłodawcą i współprowadzącym programy "Letnia Lista Przebojów" oraz "Muzyczny wieczór". W latach 2008-2013 był korespondentem audioKAI.

Specjalizuje się w zakresie produkcji, postprodukcji i emisji dźwięku oraz obrazu. Od 2007 r. nadzoruje prace studia nagrań. Od 2011 r. pełnił funkcję kierownika emisji, od 2012 r. koordynatora ds. muzyki, od 2015 r. programującego i administratora systemu automatycznej emisji radiowej (RCS), a od 2018 r. doradcy Zarządu GM Johanneum ds. programowania i produkcji radiowej.

konrad.pikula@radiorodzina.pl