Grupa Johanneum
Konrad Pikula

Produkcja, programowanie

Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej (mgr inż.), ukończyłem także podyplomowe studium zarządzania zasobami ludzkimi (ARG). Środki masowego przekazu są moją pasją. Jestem finalistą konkursu PricewaterhouseCoopers dla studentów i absolwentów w dziedzinie dziennikarstwa. Mam na swoim koncie staże i współpracę m.in. z Polskim Radiem i rozgłośniami prywatnymi. Publikuję w serwisach branżowych, dotyczących radia i muzyki.

Z "Radiem Rodzina" współpracuję od 2002 roku, jako producent audycji i spotów radiowych (reklama i autoromocja), realizator anteny i transmisji, prezenter, wydawca, lektor, traffic manager. Jestem współautorem cyklów audycji o tematyce popularno-naukowej "Świat bez tajemnic" i "Tajemnice Dolnego Śląska", autorem cyklu poświęconego aktywizacji osób niepełnosprawnych "Tacy sami jak my", redaktorem audycji muzycznych i sportowych, pomysłodawcą i współprowadzącym programy "Letnia Lista Przebojów" oraz "Muzyczny wieczór". W latach 2008-2013 byłem korespondentem audioKAI.

Specjalizuję się w zakresie produkcji i emisji dźwięku oraz obrazu. Od 2007 r. nadzoruję pracę studia nagrań. Od 2011 r. pełnię funkcję kierownika emisji, od 2012 r. koordynatora ds. muzyki, od 2015 r. programującego i administratora systemu automatycznej emisji radiowej (RCS), a od 2018 r. doradcy Zarządu GM Johanneum ds. programowania i produkcji radiowej.

konrad.pikula@radiorodzina.pl