Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

O Radiu Rodzina

Studio Radia RodzinaKatolickie Radio Rodzina jest rozgłośnią niekomercyjną, której głównym zadaniem jest ewangelizacja i przekazywanie Dobrej Nowiny w sposób nowoczesny i przystępny dla wszystkich. Nasza oferta programowa jest bardzo bogata i obfituje w audycje religijne, w programy o charakterze społecznym oraz politycznym.

Odbiór Radia Rodzina

Radio Rodzina można usłyszeć we Wrocławiu na częstotliwości 92,0 FM, w Świdnicy na 98,1 FM, w Strzelinie na 94,8 FM, Brzegu 94,0 FM, Kotlinie Kłodzkiej na 107,2 FM, w Kudowie Zdrój, w Wołowie na 99,6 FM, Miliczu na 88,5 FM oraz on-line przez naszą stronę internetową.

Dyrekcja
ks. Cezary Chwilczyński
Krzysztof Kunert
Łukasz Ludwina

Kapelan rozgłośni
ks. Zbigniew Orda

Sekretarz Redakcji
Marta Łomnicka-Jasińska

Studio Nagrań
Konrad Pikula


Dziennikarze
Mateusz Cieniawski
Patrycja Jenczmionka-Błędowska
Barbara Misiewicz
Adrianna Sierocińska
Wiesław Tomaszewski

Prezenterzy
Janusz Gajdamowicz
Grzegorz Kryszczuk
Tomasz Lewandowski
Łukasz Ligorowski
Piotr Lipieta
Mateusz Oklasiński
Konrad Pikula
Gabriel Skitaniak
Patryk Załęczny

Dział Techniki
Jacek Guzdek
Bartłomiej Krajewski

Grafika
Adam KiwałaBiuletyn Radia Rodzina

Pobierz numer Biuletynu [2016/12] nowość!

Historia

Od 23 lat z urokliwego zakątka Wrocławia na Ostrowie Tumskim nadaje program swój Katolickie Radio Rodzina Rozgłośnia Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej. Rozgłośnia nasza powstała z inicjatywy katolików świeckich, inspirowanych przez p. Krzysztofa Dracza, których zapał i pomysł spodobał się ks. Henrykowi kardynałowi Gulbinowiczowi. Metropolita Wrocławski udzielił dla tego trudnego wezwania błogosławieństwa i rozpoczęły się prace zmierzające do uruchomienia rozgłośni.
16 października 1993 roku, w rocznicę wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II i liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi patronki Archidiecezji Wrocławskiej, Katolickie Radio Rodzina nadało pierwszą swoją audycję. I tak rozpoczął się okres działania radia pod kierownictwem ks. Mirosława Drzewieckiego. Od 1998 roku dekretem Metropolity Wrocławskiego mianowany dyrektorem rozgłośni został ks. Cezary Chwilczyński oraz manager Janusz Dariusz Telejko.
Szczególny moment w historii stacji to uruchomienie w 1999 roku nowego nadajnika na wieży kościoła garnizonowego pod wezwaniem św. Elżbiety we Wrocławiu. W lutym tegoż roku Radio Rodzina rozpoczęło nadawanie codziennych transmisji Mszy św. z katedry wrocławskiej. Te dwa fakty spowodowały znaczne zwiększenie słuchalności stacji, której dziś słucha blisko 80 tys. wiernych słuchaczy. W marcu 1999 roku radio rozpoczęło regularne wizyty w parafiach Archidiecezji Wrocławskiej. W ramach tych wizyt transmitowana jest bezpośrednio Msza Święta, prowadzone rozmowy z duszpasterzami i przedstawicielami wspólnot parafialnych. Do tej pory przeprowadzono już blisko 150 takich odwiedzin. Podczas transmisji Radio Rodzina otwiera się na problemy lokalnych wspólnot parafialnych i samorządowych. Ludzie mówią wtedy o sprawach, które zwykle są poza zasięgiem zainteresowania stacji komercyjnych.
W 2001 roku rozgłośnia otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nową koncesję oraz uznana została za nadawcę społecznego. Ks. Henryk kard. Gulbinowicz w październiku 2002 roku dokonał uroczystego otwarcia nowego studia emisyjnego. Rozgłośnia zakupiła nowoczesny cyfrowy stół emisyjny, który jest podstawowym elementem technicznym funkcjonowania stacji radiowej.
Kolejnym milowym krokiem w historii rozgłośni było uruchomienie przez ks. Henryka kard. Gulbinowicza w dniu 21 września 2003 roku radiowej strony internetowej. Pod adresem www.radiorodzina.pl można uzyskać podstawowe informacje o radiu a internauci z całego świata mogą słuchać naszego programu.

Radio rozpoczęło realizowanie swojej koncesji ,,nadawcy społecznego” - poprzez cykle audycji prozdrowotnych i proekologicznych, które od 2005r. emitowane są w oparciu o stałą współpracę z Urzędem Miasta Wrocławia Wydziałem Środowiska i Wydziałem Zdrowia jak również z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Za te programy ekologiczne rozgłośnia otrzymała Laur Ekoprzyjaźni 2010 przyznany przez redakcję ogólnopolskiego miesięcznika Ekonatura. Radio organizuje koncerty religijno–patriotyczne w kościołach Wrocławia i Archidiecezji Wrocławskiej – jako formę ,,ewangelizacji poprzez kulturę”. Na tych koncertach wystąpili wybitni artyści o międzynarodowej sławie między innymi: Stefania Toczyska, Krzysztof Jakowicz, Halina Frąckowiak, Eleni, Trubadurzy,i Skaldowie.
Z koncertów tych w roku 2009 zrodziło się wydarzenie religijno-artystyczne pod nazwą Noce Kościołów. Ideą tejże międzynarodowej imprezy jest budowanie porozumienia i dialogu pomiędzy ludźmi na gruncie chrześcijańskich korzeni. Uczestnicy Nocy Kościołów biorą udział w celebracjach liturgicznych, koncertach, recitalach, wystawach oraz w panelach dyskusyjnych . Noce Kościołów – obejrzało i wysłuchało w 2009r. ponad 35 tysięcy wrocławian, a Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska wyróżniło tą imprezę Dolnośląskim Kluczem Sukcesu 2009.

Honorowymi Patronatami Nocy Kościołów są: Metropolita Wrocławski, Ordynariusz Diecezji Świdnickiej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia.
W 2011r. Noce Kościołów zawitały na Ukrainę do Obwodu Winnickiego jak i do Czech do Diecezji Ostrawsko – Opawskiej gdzie zostały entuzjastycznie przyjęte przez widzów i słuchaczy.
Radio Rodzina w Miliczu

radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina