Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Poranny gość

24.06.2019 08:45 Mateusz Cieniawski

 

#PORANNYGOSC: O Święcie Wrocławia i uroczystej Sesji Rady Miejskiej Wrocławiafot. PJB

 

Jarosław Charłampowicz - przewodniczący rady miejskiej we Wrocławiu w „Porannym Gościu” mówił o średniowiecznej tradycji obchodów dnia świętego Jana Chrzciciela, patrona wrocławskiej katedry i jednego z dwóch (obok błogosławionego Czesława) patronów Wrocławia.

- Najważniejszym punktem programu obchodów jest uroczysta Sesja Rady Miejskiej Wrocławia, mówi Jarosław Charłampowicz.


Tytuł  Honorowego Obywatela Wrocławia w tym roku otrzyma Olga Tokarczuk.

Podczas sesji wręczone zostaną także  Nagrody Wrocławia i Nagrody Prezydenta Wrocławia - najważniejsze wyróżnienia przyznawane przez władze miejskie osobom szczególnie zasłużonym dla miasta. 


Tytuły zostaną także przyznane Regionalnej Radzie Olimpijskiej oraz Polskiemu Towarzystwu Numizmatycznemu oddział we Wrocławiu, które obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia w stolicy Dolnego Śląska.

W tym roku na uroczystej sesji Rady Miejskiej będziemy gościć radnych Rad Miejskich Lwowa i Wilna - miast partnerskich. 

Główne uroczystości rozpoczną się od przemarszu radnych i zaproszonych gości przez Rynek. W programie, oprócz parady rajców, przewidziana jest koronacja króla kurkowego oraz hołd kupców Jarmarku Świętojańskiego. Początek o godz. 11.15 w Kaplicy Rajców Miejskich w kościele św. Elżbiety. Uroczystości zakończą się  Mszą święta w intencji mieszkańców Wrocławia, odprawianą o godz. 18.30 w Katedrze św. Jana Chrzciciela. 

Mat, prasowe/inf. własne