Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Przystanek Kultura

28.05.2019 10:16 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Marek Krajewski o Dziewczynie o czterech palcach (POSŁUCHAJ)fot. mat. prasowe

 

Ukazała się pierwsza szpiegowska powieść Marka Krajewskiego - Dziewczyna o czterech palcach. To książka, którą autor bestsellerowych kryminałów chciał napisać od zawsze. Udało się na 20-lecie działaności pisarskiej.

POSŁUCHAJ:

cz. 1

cz.2

Rok 1922. Niebezpieczny czas przełomu. Na Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej bandy bolszewików sieją terror, zostawiając za sobą trupy mężczyzn i zhańbione kobiety. Na linii Lwów – Warszawa – Wolne Miasto Gdańsk trwa bezwzględny wyścig wywiadów. Lwowski śledczy Edward Popielski, zwany Łyssym, dostaje propozycję nie do odrzucenia. By ocalić swoją karierę, musi wytropić okrutnego bandytę i rozwiązać zagadkę podejrzanego samobójstwa. Wkracza w sam środek szpiegowskiej rozgrywki. Tu nie ma miejsca na walkę z otwartą przyłbicą, życie i śmierć są tylko środkami uświęconymi przez cel, a gra toczy się o najwyższą stawkę – o zachowanie świeżo wywalczonej polskiej niepodległości. Każda chwila wytchnienia może się okazać prowokacją, a każdy ruch ostatnim...

Pierwsza powieść szpiegowska Marka Krajewskiego. Tę książkę chciał napisać od zawsze. Tajemnice historii przedwojennej Polski, zakulisowe rozgrywki, świetnie oddany klimat lat 20. i wartka akcja, od której nie będziesz mógł się oderwać.

Marek Krajewski - autor siedemnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych (m.in. Paszportu „Polityki", Nagrody Wielkiego Kalibru, Nagrody Prezydenta Wrocławia, Śląskiego Wawrzynu Literackiego), odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jego książki przetłumaczono jak dotąd na osiemnaście języków. Zadebiutował w 1999 roku Śmiercią w Breslau - w 2019 roku obchodzimy 20-lecie jego twórczości. Miłośnik filozofii stoickiej, pilny czytelnik Marka Aureliusza.

inf. prasowe