Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Audycje medyczne

06.02.2019 05:59 Maciej Bierć

 

Bezpiecznie na stokufot.K.P.

 

Mimo że za oknami tego nie widać, wciąż trwa kalendarzowa zima. W górach panują fantastyczne warunki dla narciarzy, więc w weekend wielu z nas ucieka z miasta, by oddać się białemu szaleństwo.

Podczas tej energicznej rekreacji należy pamiętać o pewnych zasadach, których przestrzeganie umożliwi nam powrót na stok. Niewątpliwie przed każdą aktywnością fizyczną należy pamiętać o rozgrzewce. Mówi Daria Wołoszyn, fizjoterapeuta ze szpitala Vratislavia Medica.

Upadki podczas jazdy na nartach lub na desce to rzecz zupełnie normalna. Warto więc wiedzieć jak upaść mądrze – dodaje Daria Wołoszyn.

Takie zachowanie może pomóc zminimalizować szkody podczas upadku. Przy tym wszystkim powinniśmy pamiętać, że na stoku lub trasie biegowej nie jesteśmy sami.

Mówił doktor Tomasz Mazur, lekarz ortopeda pracujący w szpitalu Vratislavia Medica. Zdarza się, że wynikiem takiego upadku może być kontuzja. Mimo tego ryzyka, uprawianie narciarstwa niesie z sobą wiele korzyści.

W dalszej części rozmowy nasi goście opowiedzieli o możliwości rehabilitacji i leczeniu odniesionych na stoku kontuzji, a także podpowiedzieli, jak pomóc osobom, które na stoku doznają upadku.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ: