Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Oblicza Wrocławia

03.12.2018 08:20 Łukasz Ligorowski

 

30. W tym tygodniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień WolontariuszaFot.: www.wolontariat.wroclaw.pl

 

W Obliczach Wrocławia rozmawiamy o wolontariacie. Jak można pomagać, ile trzeba mieć lat, jaką organizację wybrać? Dowiemy się tego słuchając rozmów.

Gościem dzisiejszej (03.12.) audycji jest Debora Bujok z Fundacji Wolne Miejsce. Rozmawiamy o przygotowaniach do Wigilii dla Samotnych. Słuchając rozmowy dowiecie się, jak można włączy się jeszcze w przygotowania, kiedy odbędzie się spotkanie oraz kto jest na nie zaproszony.


W dzisiejszej (04.12.) audycji spotykamy się z Agnieszką Hańderek, prezes zarządu Fundacji Bezpieczna Przystań.

Fundacja prowadzi hospicjum dla dzieci nieuleczalnie chorych. W rozmowie usłyszymy o tym, że każdy może pomagać. Jak włączyć się w taką pomoc?

Gościa Obliczy Wrocławia pytam, m.in. o to, w jakim zakresie niesiona jest pomoc chorym dzieciom, jak my możemy włączyć się w takie pomaganie oraz co jest ważne dla tych dzieci i ich rodzin.

 

 

 Katarzyna Janas, dyrektor Fundacji Sancta Familia jest gościem Obliczy Wrocławia.

W dzisiejszej (05.12.) audycji rozmawiamy o działalności fundacji. Jedną z najbliższych inicjatyw jest organizacja wigilii, ale fundacja pomaga też, zaczynając od najmłodszych, poprzez pomoc rodzinom i osobom starszym.

 

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza już za nami. Wydarzenie odbyło się w Kinie Nowe Horyzonty i uczestniczyło w nim ok. 700 osób związanych z wolontariatem.

Tego dnia rozpoczęły się też dwa konkursy dedykowane wolontariuszom. Opowiadają o nich goście audycji. W pierwszej części audycji rozmawiam z Dorotą Feliks, dyrektor WCRS oraz wolontariuszami uczestniczącymi w spotkaniu. W drugiej części audycji gościmy Joannę Łaskawiec i Justynę Stadniczenko z Miejskiego Centrum Wolontariatu działającego przy WCRS.

 


Oblicza Wrocławia powstają we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Zapraszam do wysłuchania rozmów.

Łukasz Ligorowski