Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Oblicza Wrocławia

26.11.2018 15:23 Łukasz Ligorowski

 

29. W tym tygodniu w Obliczach Wrocławia rozmawiamy o różnego rodzaju programach miejskichFot.: własne (ll)

 

Jak we Wrocławiu pomagamy osobom trwale bezrobotnym, jakie programy proponuje miasto młodym rodzicom, jak można pomóc obcokrajowcom i stać się nauczycielem, co nowego proponuje miasto seniorom?

Odpowiedzi na te pytania usłyszymy słuchając Oblicza Wrocławia.

Gośćmi Obliczy Wrocławia (26.11.) są Ewa Żmuda, zastępca dyrektora Wrocławskiego Centrum Integracji i Joanna Cegielska-Kędzia, koordynator w Dziale Reintegracji WCI.

W dzisiejszej audycji pytam o różnice pomiędzy reintegracją zawodową i społeczną, o to która jest ważniejsza. Rozmawiamy również o ofercie WCI.


Wrocław Na Językach Świata - też możesz nauczać języka polskiego.

Bezpłatna nauka dla cudzoziemców - szansa na rozwój i poznanie nowych osób dla mieszkańców Wrocławia.

Gośćmi audycji Oblicza Wrocławia (27.11.) są Natasza Marcinkiewicz, koordynator i Anna Gużda, animator kampanii społecznej Wrocław Na Językach Świata.

 

Wrocław pomaga rodzicom, którzy chcą wrócić na rynek pracy.

W Obliczach Wrocławia (28.11.) rozmawiamy o tym, kto może korzystać z programów miejskich kierowanych do rodziców, jakie dają im możliwości, ale usłyszymy też o możliwości włączenia się w realizację tych programów. 

Gośćmi Obliczy Wrocławia są Maja Domańska, koordynator projektu Rodzice Na Start i Agnieszka Wywrot, specjalista monitoringu w zadaniu Wrocławski Opiekun Dzienny.

 

Mając Złotą Kartę Seniora, będzie można za darmo zamówić taksówkę do lekarza lub urzędu.

W Obliczach Wrocławia (29.11.) rozmawiamy o zakresie oferty Srebrnej i Złotej Karty Seniora. Kto będzie mógł z nich korzystać i na jakich zasadach?

Gośćmi rozmowy są Ilona Zakowicz, koordynator ds. zarządzania informacją i Kamila Polańska-Wasik, specjalista ds. projektów i informacji z Wrocławskiego Centrum Seniora.

 

Rekrutacja do nowej edycji Szkoły Liderów już od początku grudnia.

Każdy, kto chciałby pracować z seniorami i na rzecz seniorów, jest zaproszony do udziału w tym programie.

O szczegółach przedsięwzięcia miejskiego opowiadają goście Obliczy Wrocławia: Ilona Zakowicz, koordynator ds. zarządzania informacją i Kamila Polańska-Wasik, specjalista ds. projektów i informacji z Wrocławskiego Centrum Seniora.

 

Zapraszam na audycje, które powstają we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Łukasz Ligorowski.