Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Oblicza Wrocławia

19.11.2018 22:27 Łukasz Ligorowski

 

28. ,,Świat czyni bogactwo pierwszym celem i zamyka osoby na innych". Nad tymi słowami papieża zatrzymujemy się w Obliczach Wrocławia w tym tygodniuFot. www.zaz.wroclaw.pl, www.wezpomoz.pl

 

Powyższe słowa papieża Franciszka możemy przeczytać w orędziu do minionego II Światowego Dnia Ubogich. Czy dostrzegamy potrzeby innych ludzi? W jakim stopniu jesteśmy otwarci i chętni do pomocy innym? To niektóre pytania, które będą padały w tym tygodniu w Obliczach Wrocławia.

 Dzisiaj (19.11.) gośćmi rozmowy są Ewa Wójcik, dyrektor Wrocławskiego Zakładu Aktywności Zawodowej i Jan Piontek z Fundacji Weź Pomóż.W Obliczach Wrocławia (20.11.) poruszymy temat bezdomności

Gościem audycji jest Bohdan Aniszczyk, wieloletni przewodniczący Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, który opowiada, m.in. o tym jak postrzegamy bezdomnych, jak możemy im pomagać oraz o tym, jak wygląda proces wychodzenia z bezdomności.


Paweł Trawka jest dzisiejszym (21.11.) gościem Obliczy Wrocławia

Rzeczniki prasowy wrocławskiej Caritas opowiada, jak rozszerza się dzieło pomocy innym i jak ważne jest, by ta pomoc była coraz bardziej profesjonalna.


W Obliczach Wrocławia (22.11.) odwiedzamy Cafe Równik.

Gościem audycji jest Marcin Pękała, który opowiada o początkach tego miejsca, zespole, niesamowitej atmosferze i swojej pracy w klubokawiarni.

Cafe Równik to miejsce, gdzie osoby niepełnosprawne realizują się zawodowo. Tworzą to miejsce, by można było miło spędzić w klubokawiarni czas. Jest to też przestrzeń, w której pracując, kontynuują terapię metodą Dyna- Lingua M.S.


Koperta Życia, Pas-ja, czy Lokalny Program Osłonowy, to część programów realizowanych przez MOPS we Wrocławiu.

Gośćmi Obliczy Wrocławia są dzisiaj (23.11.) Ewa Wnęk i Michał Szydłowski, kierownicy Zespołów Terenowych Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Goście opowiadają o niektórych programach tej placówki, kto może z nich korzystać, na jakich zasadach oraz gdzie można uzyskać szczegółowe informacje.


Zapraszam do wysłuchania audycji, które powstają we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Łukasz Ligorowski.