Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Oblicza Wrocławia

29.10.2018 15:56 Łukasz Ligorowski

 

25. W Obliczach Wrocławia rozpoczynamy spotkania dotyczące wolontariatuFot.: własne (ll)

 

Istnieje bardzo dużo instytucji i organizacji we Wrocławiu, które chętnie korzystają z pomocy wolontariuszy

Gościem audycji (29.10.) jest Marek Kosendiak z Centrum Historii Zajezdnia, który kieruje wolontariatem działającym przy tym ośrodku.

W audycji rozmawiamy o tym, jak można zostać wolontariuszem w Centrum Historii Zajezdnia, czy koniecznie trzeba interesować się historią oraz jakie wydarzenia czekają nas w najbliższym czasie.Czym jest wolontariat pracowniczy?

W Obliczach Wrocławia (30.10.) goście rozmowy, Joanna Łaskawiec i Justyna Stadniczenko z Miejskiego Centrum Wolontariatu, opowiadają o 8. Miejskich Dniach Wolontariatu.

 Pytam gości o tematykę i partnerów tego wydarzenia.

 

 

Muzeum Poczty Polskiej i Telekomunikacji - jedyne takie w Polsce

Gościem Obliczy Wrocławia (31.10.) jest Joanna Kwaśna, koordynator wolontariatu Muzeum Poczty Polskiej i Telekomunikacji

Jak można zostać wolontariuszem w tym muzeum? Jakie zbiory prezentuje oraz jakie wydarzenia są organizowane we Wrocławiu?

Tego wszystkiego dowiemy się słuchając audycji.

 


Wolontariusze często są filarem organizowanych wydarzeń

Dominika Nestorowska, koordynator wolontariatu Wrocławskiego Domu Literatury i Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, jest gościem Obliczy Wrocławia (01.11.)

Jakie cechy warto posiadać, czy trzeba być miłośnikiem literatury i sztuki oraz jakie wyzwania stoją przed wolontariuszami przy tych instytucjach? Chcecie się dowiedzieć? Proszę posłuchajcie audycji:

Zapraszam do wysłuchania audycji, które powstają we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Łukasz Ligorowski.