Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Oblicza Wrocławia

22.10.2018 18:17 Łukasz Ligorowski

 

24. MDK-i pomagają rozwijać talenty dzieci i młodzieżyFot.: własne (ll)

 

Rozpoczęliśmy tygodniowe spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowych Domów Kultury. Co oferują, jakie pasje i talenty pomagają rozwijać oraz na jakich zasadach działają? O tym rozmawiamy w Obliczach Wrocławia.

Nauka języka chińskiego? Dlaczego nie? Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście organizuje takie zajęcia dla młodzieży.

Gośćmi dzisiejszego (22.10.) spotkania są: Krzysztof Słupianek, dyrektor i Piotr Matuszewski, wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Śródmieście.

 

 

W Obliczach Wrocławia poznajemy MDK Fabryczna.

Gościem dzisiejszej (23.10.) rozmowy jest Agnieszka Rossa, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Fabryczna

 Pytam o ofertę domu, współpracę z organizacjami, rodzicami oraz o to, jak młodzież powinna podchodzić do poszukiwania własnych pasji.


 

Dziś (24.10.) poznajemy zakres działalności Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu

Gościem rozmowy jest Joanna Gąsiorek, dyrektor tej placówki oświatowej. Rozmawiamy o propozycjach ośrodka oraz o wydarzeniach i konkursach, w których uczestniczy młodzież z całego kraju.


 

Przed nami kolejny dzień z MDK-ami.

Gośćmi rozmowy (25.10.) są Małgorzata Brodzińska, dyrektor, Agnieszka Sikora, wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Wrocław Krzyki oraz Hanna Żurawska i Konrad Godyń, uczestnicy zajęć w MDK-u.

Pytam gości od czego trzeba zacząć przygodę z MDK-iem, jaka atmosfera panuje na zajęciach i co MKD Krzyki oferuje dzieciom i młodzieży.


 

W Obliczach Wrocławia (26.10.) ponownie spotkamy się z Agnieszką Rossą, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Wrocław Fabryczna, która opowiada nam, m. in. o partnerach, którzy włączają się w tworzenie oferty dla dzieci i młodzieży oraz o zaangażowaniu rodziców.


 

Audycja Oblicza Wrocławia powstaje we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. 

Zapraszam do słuchania audycji: 

pon.-czw. godz. 17:10
pt.: godzina 15:30

Łukasz Ligorowski