Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Oblicza Wrocławia

08.10.2018 15:33 Łukasz Ligorowski

 

22. Masters Wrocław - hobby na całe życieFot.: własne (ll)

 

W tym tygodniu rozmawiamy o nowej inicjatywie we Wrocławiu. Wspieranie sportowców 35+ może okazać się wspaniałym sposobem na promocję miasta.

W Obliczach Wrocławia (08.10.) rozmawiamy o nowej inicjatywie Wrocławia. Gośćmi rozmowy są Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz Jacek Owczarek, pomysłodawca i realizator projektu Wrocław Masters.


Gdzie jest granica wiekowa w zawodach Masters? O to pytam Martę Frank, zawodniczkę WKS Śląsk Wrocław w pływaniu i uczestniczkę programu Masters Wrocław.

W Obliczach Wrocławia (09.10.) rozmawiamy o tym ile trzeba poświęcić czasu i energii na realizację swojej pasji. Marta Frank opowiada też, jak rozpoczęła się jej przygoda z pływaniem.

Masters Wrocław to nie tylko sport, ale też przyjaźnie do końca życia. Gościem Obliczy Wrocławia (10.10.) jest Jacek Owczarek, pomysłodawca projektu Masters Wrocław.

Dziś w audycji rozmawiamy o tym, do kogo kierowany jest program, co oferuje i jak można zostać Mastersem. Pytam też gościa o jego przygodę z siatkówką.

Uprawianie sportu, w każdym wieku, jest dobre dla zdrowia

W Obliczach Wrocławia (11.10.) rozmawiamy o aktywności sportowej w wieku senioralnym

Gośćmi rozmowy są Ilona Zakowicz oraz Kamila Polańska-Wasik z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego .

 

Wrocławski Trener Senioralny jednym z programów sportowych miasta. Zadaniem WTS, w dużej mierze, jest próba zachęcenia do aktywności sportowej mało aktywnych seniorów.

Gośćmi rozmowy Obliczy Wrocławia (12.10.) są Robert Pawliszko, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Seniora i Piotr Widawski z Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego.


Zapraszam do wysłuchania audycji, które powstają we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Łukasz Ligorowski