Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Oblicza Wrocławia

24.09.2018 15:42 Łukasz Ligorowski

 

20. III Dni Gerontologii już za miesiąc Co nas czeka?Fot.: Prof. A. Zych, R. Pawliszko (własne, ll)

 

III Wrocławskie Dni Gerontologii odbędą się w dniach 25.-26.10.2018r., a ich tematem przewodnim jest: SREBRNA GOSPODARKA WOBEC WYZWAŃ STARZEJĄCEGO SIĘ SPOŁECZEŃSTWA

Dziś (24.09.) w Obliczach Wrocławia rozmawiam z prof. zw. dr hab. Adamem A. Zychem i  Robertem Pawliszko, dyrektorem Wrocławskiego Centrum Seniora.

Dla kogo jest to wydarzenie, co oferuje i czego możemy się dowiedzieć biorąc w nim udział? O tym usłyszycie w dzisiejszych Obliczach Wrocławia:


Dziś (25.09.) w Obliczach Wrocławia szukamy odpowiedzi na pytanie: w czym tkwi fenomen starości?

 Gośćmi rozmowy są: prof. dr hab. Maria Straś-Romanowska oraz dr Bogna Bartosz.

W Obliczach Wrocławia (26.09.) staramy się odpowiedzieć na to pytanie: jakie korzyści wynikają z zatrudnienia seniorów?. Rozmawiamy też o możliwościach kształcenia osób młodych w kierunku pracy z osobami starszymi.

Gośćmi rozmowy są dr Katarzyna Delikowska, Dziekan Wydziału Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach, Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie oraz Kamila Polańska-Wasik - Koordynatorka projektów we Wrocławskim Centrum Seniora Seniora i doradca zawodowy.

W Obliczach Wrocławia (27.09.) rozmawiamy o głównym temacie III Wrocławskich Dni Gerontologii.

Jaki to temat dowiecie się z słuchając audycji. Gośćmi rozmowy są:

Linda  Matus  -  Redaktor Naczelna i pomysłodawczyni Gazety Senior. Szkoleniowiec i doradca  z zakresu silver marketingu. Za całokształt działalności na rzecz seniorów wyróżniona przez Wrocławską Radę Seniorów nagrodą "Przyjaciel Seniorów".

Ilona Zakowicz - Koordynatorka ds. zarządzania informacją i kontaktów z mediami we Wrocławskim Centrum Seniora. Sekretarz i Rzeczniczka III Dni Gerontologii.

Seniorzy wczoraj i dzisiaj. Dr Walentyna Wnuk jest gościem piątkowych Obliczy Wrocławia.

Gość dzisiejszej (28.09.) rozmowy opowiada nam,  co było w centrum zainteresowań seniorów kiedyś, a co jest dzisiaj, czy świat seniorów bardzo się zmienił i czy jest to zmiana na lepsze.Audycja Oblicza Wrocławia powstaje we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Zapraszam do słuchania i polecania Obliczy Wrocławia. 

Łukasz Ligorowski