Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Oblicza Wrocławia

17.09.2018 10:37 Łukasz Ligorowski

 

19. W Obliczach Wrocławia rozpoczynamy dziś rozmowy na temat zdrowiaFot.: własne (ll)

 

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia w najbliższy weekend (22.-23.09.)

Dziś zapraszamy Państwa na tygodniowe spotkanie ze zdrowiem.

Już niedługo rozpoczną się Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. Czekają na nas liczne propozycje, konsultacje
i warsztaty zdrowotne. Wszystko odbędzie się na Wyspie Słodowej.
W tym tygodniu spotykamy się z partnerami tego wydarzenia.

Gośćmi dzisiejszej (17.09.) rozmowy są przedstawiciele Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej, Agnieszka Stachurska i Adrian Kopczyński oraz Magdalena Imielińska z  Akademii Młodego Kucharza.

Rozmawiam też z Karoliną Olejnik, koordynatorem WDPZ z WCRS, którą pytam o zaplanowane propozycje, skierowane do mieszkańców Wrocławia.Fundacja V4sport zachęca do zwykłej aktywności fizycznej. Warto zamiast samochodem, wybrać się pieszo do sklepu, czy szkoły. Zachęcając młodzież do większego ruchu warto wykorzystać też technikę.

 Dziś (18.09.) w Obliczach Wrocławia rozmawiamy o aktywności fizycznej, a gościem rozmowy jest Ewa Cichocka z fundacji V4sport.

 


Jak opisać słowami obraz lub film osobie, która od urodzenia nie widzi? Fundacja Katarynka podejmuje się takich wyzwań codziennie

Gościem dzisiejszej (19.09.) rozmowy jest Justyna Mańkowska z Fundacji Katarynka , która zdradza nam czym jest audiodeskrypcja. Panią Justynę pytam też, jak można opisać coś, co widzimy osobie niewidzącej. Czy jest to możliwe?


Gościem dzisiejszej (20.09.) rozmowy jest Anna Derewiecka, którą zapytam o możliwości jakie daje nam technika w kwestii poprawy komfortu życia, kiedy mamy ubytek słuchu lub pogorszył się nam wzrok.

 Partner Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia udziela badań w zakresie profilaktyki słuchu i wzroku. A jest to jedna z licznych propozycji jakie przed nami w najbliższy weekend. 

 Zaprasza do wysłuchania dzisiejszej rozmowy.

 


Dziś (21.09.) w Obliczach Wrocławia spotykamy się z Dorotą Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego

Gość rozmowy zaprasza nas na 12. Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia, które odbywają się w weekend, ale prawie dwa tygodnie możemy korzystać z oferty partnerów wydarzenia.

W audycji rozmawiamy też o celu takiej inicjatywy oraz o oryginalnym wydaniu, z którego wiele dowiemy się na temat profilaktyki zdrowia (biuletyn na zdjęciu).


Łukasz Ligorowski

Audycja Oblicza Wrocławia powstaje we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.