Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Poranny gość

29.06.2018 15:21 Mateusz Cieniawski

 

W #PorannyGosc o rozwoju Kobierzyc i wschodniej obwodnicy Wrocławiamat. pras. UGK

 

Gmina Kobierzyce prężnie się rozwija, powstają nowe drogi, a także zakłady pracy. Wiele rodzin wybiera to miejsce jako z jednej strony bliskie Wrocławia, a z drugiej w którym można wypocząć od zgiełku miasta.

Wójt Kobierzyc – Ryszard Pacholik w Porannym Gościu Radia Rodzina, przybliżył, jak bardzo zmieniła się gmina od 2001 r. kiedy po raz pierwszy został gospodarzem tego miejsca:


W kwestii Kobierzyc za każdym razem podkreśla się, że nie byłoby tego sukcesu gdyby nie autostrada A4 oraz krajowa 8. Czy podziela to zdanie wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik ?


Wielu mieszkańców Kobierzyc, ale również Wrocławia żyje rozbudową wschodniej obwodnicy Wrocławia. Mieszkańcy wsi Wysoka, przez którą pierwotnie miała iść droga są przeciwni budowie w tym miejscu obwodnicy. Jak do tej sprawy odnosi się wójt Ryszard Pacholik?


Niestety, ale decyzje nie leżą po stronie gminy, my jesteśmy tylko ciałem doradczym, czekamy teraz na postanowienia urzędu marszałkowskiego – puentuje Poranny Gość Radia Rodzina, wójt gminy Kobierzyce – Ryszard Pacholik.

Posłuchaj rozmowy, którą prowadził Mateusz Cieniawski: