Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Oblicza Wrocławia

25.06.2018 21:01 Łukasz Ligorowski

 

12. Polityka rodzinna miasta w Obliczach WrocławiaFot.: www.czaszdziecmi.pl

 

Rodziny są różne, ale zawsze powinny pełnić te same funkcje

Zapraszam do wysłuchania audycji, które powstają we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Dziś (25.06.18r.) rozmawiamy o zadaniach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Gość rozmowy, Anna Józefiak-Materna, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, opowiada o licznych zadaniach realizowanych przez instytucję, którą kieruje. Rozmawiamy m. in. o dużej potrzebie wrażliwości społecznej oraz o instytucjach pomagających seniorom we Wrocławiu.


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w dużej mierze pomaga rodzinom prawidłowo spełniać jej funkcje. Dziś (26.05.) w Obliczach Wrocławia kontynuujemy temat dotyczący działalności MOPS-u. Gościem rozmowy jest Anna Józefiak-Materna, dyrektor ośrodka.

Dziś (27.06.) w Obliczach Wrocławia rozmawiamy o pieczy zastępczej. - Ważne jest, żeby dzieci, które straciły rodziców wychowywały się w środowisku rówieśników – mówi Anną Józefiak-Materna, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, która opowiada również, jak wiele ośrodek robi w kwestii organizacji pieczy zastępczej.


Najważniejsze jest pokonanie barier w głowach

W Obliczach Wrocławia poruszamy dzisiaj (28.06.) temat działań na rzecz osób niepełnosprawnych

Gościem Obliczy Wrocławia jest Andrzej Mańkowski z-ca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pytam gościa m.in. o to, w jakich obszarach ośrodek pomaga w działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.


Łukasz Ligorowski