Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Oblicza Wrocławia

28.05.2018 18:17 Łukasz Ligorowski

 

8. Miesiąc rodziny rozpoczętyFot: www.wroclaw.pl

 

W tym tygodniu skupiliśmy się na rozpoczętym Wrocławskim Miesiącu Rodziny, ale rozmawiamy też o pomaganiu innym

Zapraszam do wysłuchania audycji, które powstają we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Goście dzisiejszej (28.05.) rozmowy, Małgorzata Strońska, prezes Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka i Patryk Straszak, Koordynator Wydarzeń Specjalnych Kina Nowe Horyzonty, opowiadają o tym, dlaczego warto angażować dzieci w kulturę. Prezentują również ofertę dla rodzin, nie tylko w ramach miesiąca rodziny, ale na cały rok.

Gościem rozmowy w Obliczach Wrocławia we wtorek (29.05.) jest Dorota Surma, kierownik filii nr 29 Biblioteki Publicznej. Rozmawiamy o propozycji biblioteki w ramach trwającego miesiąca rodziny, ale również o czytelnictwie we Wrocławiu i licznych programach, które realizują poszczególne filie biblioteki.

Dziś (30.05.) w Obliczach Wrocławia rozmawiamy o tym, kiedy dzieci powinny rozpoczynać przygodę ze sportem

Gość rozmowy, Jacek Kaczmarek z Basket Kids, opowiada jakie emocje towarzyszą dzieciom podczas treningów, jaki jest cel uczestnictwa dzieci w zajęciach sportowych. Usłyszymy również o ofercie w ramach Miesiąca Rodziny.

Goście dzisiejszej (01.06.) rozmowy, Jan Piontek pomysłodawca przedsięwzięcia wezpomoz.pl oraz Natalia Wojciechowska wolontariuszka, opowiadają o tym, jak rozwija się pomoc polegająca na dzieleniu się jedzeniem. Wyjaśniają, kto może pomagać i korzystać z tej pomocy oraz co zrobić by powstawały kolejne lodówki otwarte dla każdego.


Polecam. Łukasz Ligorowski