Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Oblicza Wrocławia

18.05.2018 16:04 Łukasz Ligorowski

 

2. Ten tydzień poświęcimy radom osiedliFoto: własne (ŁL)

 

Jak funkcjonują rady osiedli, jakie jest ich zadanie? Na te pytania odpowiemy w audycji Oblicza Wrocławia

Dziś (16.04.) rozpoczynamy dyskusję dotyczącą funkcjonowania rad osiedli. W kolejnych dniach poznamy wybranych radnych oraz usłyszymy, co realizują na swoich osiedlach.

Zapraszam do wysłuchania audycji, które powstają we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Gośćmi poniedziałkowej (16.04.) rozmowy są: Jacek Sutryk Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta we Wrocławiu, Dorota Feliks Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Agnieszka Imiela - Sikora Przewodnicząca Zarządu Osiedla Przedmieście Oławskie, Michał Kwiatkowski Przewodniczący Zarządu Osiedla Powstańców Śląskich (zdjęcie).

We wtorek (17.04.) spotykamy się z Marcinem Paczkowskim, Przewodniczącym Zarządu Osiedla Tarnogaj i Tomaszem Myszko, radnym osiedla. Gości pytam jakie inicjatywy udało się zrealizować w ciągu roku i co przed nami na Tarnogaju.

Środa, to spotkanie z Przewodniczącym Zarządu Osiedla Maślice. Sławomir Czerwiński opowiada, m.in. o tym, jak budować wspólnotę w sytuacji, kiedy osiedle dynamicznie się rozrasta oraz jak wspólnie mieszkańcy wywalczyli krasnala dla swojego osiedla.

Przewodniczący Rady Osiedla Zacisze - Zalesie, Krzysztof Zalewski, w dzisiejszej rozmowie (19.04) opowiada o tym, jak mieszkańcy radzą sobie z dużymi imprezami, które odbywają się na terenie osiedli. Odpowiada również na pytania dotyczące Centrum Aktywności Lokalnej.

Ostatni dzień spotkań, które poruszają temat rad osiedli, to prezentacja Kuźnik. Stanisław Grocholski Przewodniczący Rady Osiedla opowiada, m.in. o obchodach 730-lecia Od Osady do Osiedla Kuźniki.

Zaprasza

Łukasz Ligorowski