Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Oblicza Wrocławia

07.05.2018 10:45 Łukasz Ligorowski

 

5. Wrocławskie Centrum Seniora w audycji Oblicza Wrocławia Foto.: własne ŁL (Robert_Pawliszko_WCS)

 

Dziś (07.05.) po godzinie 17:00 rozmowa z Robertem Pawliszko, dyrektorem Wrocławskiego Centrum Seniora.

Dziś (07.05.) rozmowa z Robertem Pawliszko, dyrektorem Wrocławskiego Centrum Seniora.

Gościa audycji pytam, m. in. o to, czym zajmuje się WCS. W jakim stopniu seniorzy zainteresowani są tą propozycją. Rozmawiamy również o tym, co jest ważne dla seniorów z Wrocławia.

Gościem dzisiejszej (08.05.) rozmowy jest Ilona Zakowicz z WCS. Rozmawiamy o wybranych programach realizowanych we Wrocławiu przez seniorów. Usłyszymy również, m. in. o zaangażowaniu młodych osób w współpracę z seniorami.

Środa (09.05.) to spotkanie z Ewą Białowąs z grupy Pań Niespodzianek, Haliną Nogaj z grupy o-CAL-eni, Linda Matus z Gazety Senior i Iloną Zakowicz z WCS,

Dziś (10.05.) w audycji Oblicza Wrocławia ciąg dalszy rozmowy na temat aktywności seniorów w naszym mieście.Goście audycji Oblicza Wrocławia opowiadają, jak zaczęła się ich aktywność przy Wrocławskim Centrum Seniora. Panie pracujące z seniorami pytam zaś o to, czy aby móc powiedzieć, że senior jest aktywny, to trzeba widzieć go zaangażowanego w inicjatywy WCS.

Dziś (11.05.) spotkamy się z dr Walentyną Wnuk. Założycielka pierwszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Uniwersytecie Wrocławskim, doradca w urzędzie miejskim ds. seniorów, jest gościem dzisiejszej audycji Oblicza Wrocławia.

To nie jedyny gość rozmowy. Rozmawiam również z Iloną Zakowicz z WCS. Panie opowiadają czym zajmuje się nauka nazywana gerontologią. Pytał gości o to, czy praca z seniorami i na rzecz seniorów jest ,,zaraźliwa".

Zapraszam do wysłuchania audycji, która powstaje we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Łukasz Ligorowski