Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Poranny gość

16.11.2017 09:56 Mateusz Oklasiński

 

Dolnośląski Kurator Oświaty w #PORANNYGOSC podsumowuje reformę edukacji na Dolnym ŚląskuFot. Krzysztof Kunert/RR

 

1. września została wprowadzona reforma edukacji. Dolnośląski Kurator Oświaty wczoraj publicznie podsumował wprowadzenie reformy.

W tym roku – jak wynika z Systemu Informacji Oświatowej – zwiększyła się liczba nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych.Na Dolnym Śląsku liczba nauczycieli w roku szkolnym 2017/2018 wzrosła ogółem o 255 osób w porównaniu z ubiegłym rokiem szkolnym – mówi Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty, Poranny Gość Radia Rodzina:

 - Nie oznacza to, że nie było zwolnień, większość zwolnień na poziomie ponadgimnazjalnym jednak dotyczyła niżu demograficznego, ponieważ tam reforma jeszcze nie funkcjonuje – dodaje kurator:

Ministerstwo Edukacji Narodowej podaje, że w samym Wrocławiu liczba etatów zwiększyła się o ponad 100.

Z Kuratorem oświaty rozmawialiśmy również o święcie Niepodległości, po którym nie milkną echa w Europie, w mediach. Wczoraj w Parlamencie Europejskim można było usłyszeć, że w Warszawie demonstrowało „kilka tysięcy faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy”.

 - Nie możemy się zgadzać na takie manipulacje – mówi Roman Kowalczyk:

11. listopada świętowała cała Polska, cały naród. Czy te głosy o dziesiątkach tysięcy faszystów nie obrażają każdego Polaka?

 - Próbuje nam się przypiąć łatkę faszystów, nie ma na to zgody – dodaje kurator:

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Rozmawiał Krzysztof Kunert.