Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Poranny gość

08.11.2017 08:22 Adrianna Sierocińska

 

W #PorannyGosc minister Kempa o zmianach w rządziefot. MC/RR

 

W najbliższych tygodniach opinia publiczna dowie się jakie zmiany zajdą w rządzie w ramach restrukturyzacji.

Zapytaliśmy Porannego Gościa - Beatę Kempę, szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, czy zmiany personalne będą kosmetyczne czy radykalne?Na ostatnim kongresie Zjednoczonej Prawicy minister Jarosław Gowin, przewodniczący Polski Razem, zmienił nazwę partii na "Porozumienie". W skład nowej partii wszedł m. in. poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas, który głosował za odrzuceniem projektu zakazującego aborcji, był przeciwny obniżeniu wieku emerytalnego czy zmianach w sądownictwie.

Zapytaliśmy minister Beatę Kempę, czy dla takich osób powinno być miejsce w Zjednoczonej Prawicy?W dalszej części rozmowy poruszyliśmy kwestię odrzucenia przez KRS 265 asesorów z powodu nie wykazania przez nich aktualnych badań lekarskich przez co młodzi ludzie zostali bez pracy.

- Nie ma takiej możliwości, żeby 265 osób się pomyliło, zaznacza minister:Opozycja zarzuca, że zmiany w sądownictwie upolitycznią sądy. Zapytaliśmy Porannego Gościa, czy podziela to zdanie?

Minister w rozmowie także podziękowała całemu Dolnemu Śląskowi za włączenie się w inicjatywę "Dar Dla Aleppo" oraz arcybiskupowi Józefowi Kupnemu oraz Radiu Rodzina za wsparcie medialne i koordynację projektu.

Posłuchaj całej rozmowy:

Rozmawiał Mateusz Cieniawski