Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Archiwum audycji: Poranny gość

Dutkiewicz w #PORANNYGOSC o Wroclavii, smogu i wyborach samorządowych
26.10.2017 09:29   | dodał: PJ

Fot. KK/RR

Według raportu Cushman & Wakefield Wrocław wyprzedza Oslo, Luksemburg, Amsterdam, Berlin, a nawet Londyn. Jak się okazuje na 1000 mieszkańców Wrocławia przypada już blisko 900 m2 powierzchni galerii handlowych. A to za sprawą nowo wybudowanej galerii Wroclavia przy ul. Suchej.

- Trzeba podkreślić, że nowa galeria odniosła ogromny sukces handlowy. W dniu otwarcia odwiedziło ją 85 tys. osób, mówił w „Porannym Gościu” prezydent miasta Wrocławia – Rafał Dutkiewicz.


W odległości 300, 400 i 700 m znajdują się obecnie 4 galerie: Renoma, Arkady, Sky Tower oraz Wroclavia. Czy Wrocław jest dziś Galeriową Stolicą Europy?

Stary dworzec autobusowy miał 18 stanowisk, tymczasem nowy dworzec ma ich 11 tyle ile Kłodzko. Dla porównania Kraków ma ich 38. Czy to nie zdecydowanie zbyt mało dla prawie 700-tysięcznego miasta, pytaliśmy „Porannego Gościa”.

Dworzec Autobusowy ma zostać otwarty 7 listopada.

Z niskimi temperaturami wraca temat smogu. Według ekspertów Rozwiązaniem dla miast jest przyłączanie odbiorców do sieci centralnego ogrzewania. Na to liczy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Walkę ze smogiem zapowiedział prezydent miasta Wrocławia – Rafał Dutkiewicz. - Mamy bardzo dobre wiadomości.


- W dalszym ciągu realizujemy projekt z likwidowaniem palenisk we Wrocławiu, mówił w "Poranny Gościu".


Paleniska zostaną usunięte na kilka sposobów, dodaje prezydent.

Prezydent negatywnie ocenił działania rządowe, które zdecydowały się na zlikwidowanie programu KAWKA, gdyż ciężar spadł na podatnika.

Rafał Dutkiewicz podtrzymał dziś w audycji „Poranny Gość” swoją deklarację, że nie będzie kandydować na urząd prezydent miasta. W kuluarach wymienia się nazwisko Jacka Sutryka, który miałby zastąpić obecnego prezydenta w magistracie.

- Myślę, że scena polityczna się spolaryzuje, dodaje prezydent.

Rafał Dutkiewicz powiedział, że być może w przyszłym roku poprze kogoś z kandydatów ubiegających się o fotel prezydencki stolicy Dolnego Śląska.

Wybory samorządowe odbędą się jesienią 2018 roku.

POSŁUCHAJ:

Prowadziła Patrycja Jenczmionka - Błędowska


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina