Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Archiwum audycji: Poranny gość

Zdrojewski w #PORANNYGOSC: Wrocław potrzebuje tlenu!
25.10.2017 07:56   | dodał: PJ

RR

Trwa dyskusja ws. zakazu handlu w niedzielę. Sejmowa podkomisja stała ds. rynku pracy przyjęła obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Najważniejsza poprawka dotyczy liczby niedziel wolnych od handlu. Ograniczenie handlu obowiązywałoby nie w każdą niedzielę, jak chce Solidarność, ale w drugą i czwartą niedzielę miesiąca.

- Takie decyzje powinny zapadać z dużym wyprzedzeniem. Polska jest krajem na dorobku, mówił w audycji „Poranny Gość” eurodeputowany Bogdan Zdrojewski.


Ograniczenie co do zasady ma dotyczyć sklepów, stoisk, straganów, domów towarowych i wysyłkowych oraz platform i sklepów internetowych, jeśli handel w niedziele nie odbywa się w sposób zautomatyzowany, a także hurtowni, z wyjątkiem hurtowni farmaceutycznych. Lista wyłączeń od zakazu obejmuje 24 rodzaje placówek handlowych, wśród nich stacje paliw, apteki, kwiaciarnie, sklepy na dworcach, lotniskach, w szpitalach. Możliwe byłoby też handlowanie na różnego rodzaju festynach. Zgodnie z wniesioną poprawką, handel byłby też możliwy w placówkach pocztowych.

Szefa delegacji Parlamentu Europejskiego ds. Białorusi zapytaliśmy o kierunek polityki naszego sąsiada jeśli chodzi o poszanowanie praw człowieka.

- Zauważamy postęp na Białorusi, dodaje Zdrojewski.

W przyszłym roku odbędą się wybory samorządowe. Chybicka, Stachowiak- Różecka, Ujazdowski, Michalak, Obremski, Jaros, Sutryk – te nazwiska pojawiają się na giełdzie nazwisk, które mogą ubiegać się o fotel prezydencki w stolicy Dolnego Śląska. Byłego prezydenta Wrocławia zapytaliśmy czego potrzebuje miasto?

- Trzeba poważnie zredukować zadłużenie miasta, mówił w audycji „Poranny Gość” europoseł Bogdan Zdrojewski.

- Czekamy na kogoś, kto zrealizuje, a nie będzie tylko mówić o konieczności preferencji komunikacji zbiorowej.

POSŁUCHAJ:

Rozmawiał dyrektor Radia Rodzina - ks. Cezary Chwilczyńśki.


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina