Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Poranny gość

16.10.2017 09:55 Mateusz Oklasiński

 

Rzecznik wrocławskiej kurii w #PORANNYGOSC o rocznicy wyboru papieża Polaka i pokoleniu JPIIFot. Mateusz Oklasiński/RR

 

Dokładnie 39 lat temu, 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany na stolicę Piotrową. Tego dnia w Kościele Katolickim przypada również wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, o której Jan Paweł II mówił jako o swojej patronce. W tym roku tej rocznicy towarzyszy wyjątkowy jubileusz - 750-lecia kanonizacji świętej.

 - Dziś duża liczba Polaków dorastała z Janem Pawłem II, takie jubileusze są okazją do tego, by dorosnąć do jego nauczania – mówił w audycji „Poranny Gość” rzecznik prasowy wrocławskiej kurii, ks. dr Rafał Kowalski:

Od piątku 13 października do dziś w Trzebnicy trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Eucharystii w ramach centralnych uroczystości przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

Czy możemy powiedzieć, że Jan Paweł II był także obecny wśród pielgrzymów?

Część pielgrzymów obecnych na uroczystościach pamięta wybór Karola Wojtyły na papieża i zetknęła się z jego myślą, słowem. Ks. dra Rafała Kowalskiego zapytaliśmy, czy pokolenie Jana Pawła II żyje jego nauczaniem?

 - Myślę, że trudności z życiem tym, co pozostawił po sobie Jan Paweł II wynikają z tego, że jego słowa były słowami proroka – dodaje rzecznik wrocławskiej kurii:

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY: