Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Archiwum audycji: Poranny gość

Wróblewski #PORANNYGOSC o kandydacie DRS na urząd prezydenta, proteście lekarzy oraz św. Jadwidze Śląskiej
12.10.2017 09:07   | dodał: PJ

Fot. Krzysztof Kunert/RR

Dolnośląski Ruch Samorządowy udzielił rekomendacji Jerzemu Michalakowi w starcie w wyborach na prezydenta Wrocławia w 2018 r. Rafał Dutkiewicz, lider ugrupowania od tej kandydatury się odciął.

 -To przedwczesny ruch, który zaszkodził kandydatowi – tak sprawę w „Porannym Gościu” Radia Rodzina komentował Paweł Wróblewski – przewodniczący sejmiku województwa dolnośląskiego.


Rafał Dutkiewicz w listopadzie ubiegłego roku zapowiedział, że nie wystartuje w przyszłorocznych wyborach. Coraz częściej jako kandydata ze środowiska prezydenta wymienia się Jacka Sutryka, dyrektora departamentu spraw społecznych we wrocławskim urzędzie.

- Z pewnością pomaga w tym konflikt na linii rząd - samorząd w kwestii kompetencji.

Przewodniczącego pytaliśmy także, czy widziałby się jako prezydent miasta Wrocławia.

Wybory samorządowe odbędą się jesienią 2018 roku. Z Pawłem Wróblewskim rozmawialiśmy także o protestach lekarzy rezydentów, przyznaniu św. Jadwidze Śląskiej tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska.

Lekarze rezydenci wznowili protest głodowy. Nie pomogło spotkanie z premier rządu Beatą Szydło.

- Konkrety nie padły, wznawiamy protest głodowy i czekamy na wiążące decyzje ze strony rządu - oświadczył wczoraj wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Łukasz Jankowski, po spotkaniu z premier Beatą Szydło.

Prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, Paweł Wróblewski skomentował protesty lekarzy.

- Protest lekarzy przerodził się w protest polityczny.

Postulatami rezydentów są m.in. finansowanie ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w trzy lata, z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe dziesięć lat, zmniejszenie biurokracji, skrócenie kolejek, zwiększenie liczby pracowników medycznych oraz poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

Św. Jadwiga Śląska Honorowym Obywatelem Dolnego Śląska taką uchwałę podjęli radni sejmiku województwa dolnośląskiego. W mediach rozpętała się dyskusja czy tytuł ten powinien być przyznany świętej.

komentował Paweł Wróblewski – przewodniczący sejmiku województwa dolnośląskiego, który dodaje, że to wyraz wdzięczności za to, że ktoś taki jest i może być wzorem także dla samorządowców.

W zapisach regulaminu widnieje zapis, że można honorować osoby zmarłe, dodaje Wróblewski.

Centrale uroczystości w Trzebnicy z okazji 750. rocznicy kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej odbędą się 14-16 października.

POSŁUCHAJ:

Prowadziła Patrycja Jenczmionka - Błędowskaradio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina