Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Archiwum audycji: Poranny gość

Generał Jarosław Kraszewski w "PORANNNYGOSC" o manewrach Zapad-2017
20.09.2017 09:19   | dodał: PJ

fot. Janusz Gajdamowicz

Dobiegają końca rosyjsko-białoruskie manewry Zapad-2017. Dziś (20.09.) w ostatnim dniu manewrów - będzie je obserwować prezydent Aleksander Łukaszenka.

Przez niektórych są postrzegane jako przygotowanie do wojny, pytaliśmy o komentarz w tej sprawie Porannego Gościa, dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojami w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego generała brygady, Jarosława Kraszewskiego.


- Te ćwiczenia odbywają się tuż za naszą granicą, dlatego trudno określić czy doszło do incydentu czy działania miały charakter prowokacyjny. Polskie siły zbrojne prowadzą monitoring wzdłuż granicy, dodaje generał.

Generała pytaliśmy także jak odróżnić incydent od prowokacji?

A jeśli pocisk przeleciałby przez granicę, jaka może być reakcja?

Ukraińskie władze wielokrotnie wyrażały obawy co do ćwiczeń Zapad 2017. Prezydent Petro Poroszenko ostrzegał, że są one elementem przygotowań Rosji do wojny. W odpowiedzi na Zapad 2017, ukraińskie wojsko prowadzi ćwiczenia o kryptonimie "Trwała Stabilność".

Na poligonie pod Borysowem można będzie zobaczyć w akcji rosyjskie samoloty Su-25 i Su-34, bojowe śmigłowce Mi-24 i Mi-28, ale też nowości białoruskiego przemysłu obronnego takie jak opancerzony wóz rozpoznawczy "Kajman" czy lekko opancerzony samochód terenowy "Volat V-1" z kompleksem rakietowym do zwalczania czołgów.


inf. wł/IAR?Radio Warszawa

POSŁUCHAJ:


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina