Grupa Johanneum

Archiwum audycji: Poranny gość

18.09.2017 09:44 Mateusz Oklasiński

 

Babiarz i Jaros w #PORANNYGOSC o zamachu w Londynie i sporze wokół Puszczy Białowieskiejfot. MO/RR

 

Tragiczny piątek w Londynie. Na stacji metra Parsons Green eksplodował ładunek wybuchowy domowej roboty. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać 18-latka podejrzanego o przeprowadzenie zamachu, w którego wyniku rannych zostało 29 osób. Agencja informacyjna dżihadystów Amak potwierdziła, że za zamach odpowiedzialni są „żołnierze” tzw. Państwa Islamskiego.


Czy to koniec Europy?

 - Europa będzie istnieć, póki jesteśmy my Europejczycy – mówi poseł Michał Jaros z Nowoczesnej, Poranny Gość Radia Rodzina:


Wielka Brytania przyznaje, że nie jest w stanie powstrzymać kolejnych aktów terroru i wprowadziła najwyższy – krytyczny – stan zagrożenia terrorystycznego.

 - Przywódcy europejscy muszą przeformułować swoją postawę wobec imigrantów – mówi poseł Piotr Babiarz, szef Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu, drugi Poranny Gość:

 - Jako Prawo i Sprawiedliwość nie mamy nic przeciwko pomocy poszkodowanym w wojnie, ale musimy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych obywateli – dodaje Piotr Babiarz.

 - To problem całej Unii Europejskiej, ale musimy jasno określić zasady dla tych osób – zaznacza Michał Jaros:

 - Zasadniczym problemem jest również brak integracji przybyszów ze środowiskiem europejskim – dodaje Piotr Babiarz:

Z Porannymi Gośćmi rozmawialiśmy również o sporze wokół Puszczy Białowieskiej. Komisja Europejska chce nałożyć karę na Polskę za wycinkę drzew w puszczy.

 - Puszcza radziła sobie doskonale sama, z obecnie prowadzoną polityką niestety sobie nie poradzi – mówi Michał Jaros:

 - Dziwię się tym powtarzanym za Komisją Europejską i ekologami sloganom – komentuje Piotr Babiarz.

Michał Jaros zaznacza z kolei, że „ekolodzy nie wymyślili sobie tego problemu”, a my musimy zadbać o nasz interes narodowy:

 - Obecne działania są konieczne, by ratować puszczę - to konsekwencja błędnych działań poprzedniego rządu – podkreśla Piotr Babiarz:

Wniosek o nałożenie kar dla Polski został przesłany Trybunałowi Sprawiedliwości UE. W swoim wniosku Komisja Europejska nie precyzuje, jakiego typu lub jakiej wielkości miałyby być te kary.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY: