|Radio Rodzina ul. Katedralna 4, 50-328 Wrocław     |Konto 86 1500 1793 1217 9004 8404 0000  |Sekretariat tel.+48 713271197 sekretariat@radiorodzina.pl   |Emisja tel.+48 71 3222022  studio@radiorodzina.pl
Radio Rodzina - logo
KONTAKT
W OBIEKTYWIE
INTENCJE
NASI GOŚCIE
WIADOMOŚCI
RAMÓWKA
O RADIU
album

Poświęcenie kościoła w Brzegu

„Pokornie prosimy Cię, Panie, ześlij pełnię błogosławieństwa na ten kościół i ołtarz, aby zawsze były miejscem świętym i stołem przygotowanym do składania Chrystusowej Ofiary”. Tak modlił się wraz z licznie zebranymi kapłanami i wiernymi metropolita wrocławski ksiądz arcybiskup Marian Gołębiewski w czwartkowe popołudnie 27 października br. podczas uroczystości poświęcenia kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Brzegu.

Wznoszenie tego Domu Bożego rozpoczęto od poświęcenia placu budowy w roku 1983, kiedy parafią kierował ksiądz prałat Zbigniew Bąkowski. I chociaż świątynia spełniała swoje funkcje już w kilka lat po rozpoczęciu prac, do uroczystego jej poświęcenia brakowało jeszcze wiele. Od roku 2001 zajął się uzupełnianiem niezbędnych w wystroju kościoła elementów ksiądz kanonik Eugeniusz Bojakowski, a ponieważ – jak zaznaczył w swoim podziękowaniu na zakończenie uroczystości – parafianie nie szczędzili ofiar na ten cel, dzieło zostało szczęśliwie ukończone.

Dla liczącej ok. 13.000 parafii świątynia ta była niezbędna. Jej powstanie uwarunkowała wiara ludzi i determinacja duszpasterzy. Teraz „niech wznosi się tutaj miła Bogu ofiara chwały, a głos ludzi, złączony ze śpiewem Aniołów, niech rozbrzmiewa w nieustannej modlitwie za zbawienie świata” (z modlitwy poświęcenia). A dzwon, który odzywa się codziennie o godz. 15.00, niech przypomina o koronce do Miłosierdzia Bożego i podpowiada słowa ufnej modlitwy: „Jezu, ufam Tobie”.
ks. Aleksander Radecki


© 2011 Radio Rodzina. Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Adam Kiwała / Wdrożenie systemu CMS: Bartłomiej Krajewski