Grupa Johanneum
Foto - Lot dzieci do Rzeszowa

Po latach oczekiwań wiele polskich miast zyskuje w tym roku możliwość bezpośrednich połączeń lotniczych realizowanych przez Eurolot bez konieczności przesiadki w Warszawie.

Loty na trasach Kraków – Gdańsk, Rzeszów - Wrocław czy Szczecin, Gdańsk – Wrocław to tylko niektóre nowe połączenia nad polskim niebem. Przewoźnik rozwijając siatkę połączeń krajowych wspiera też dzieci. To dla nich z Wrocławia, Poznania, Krakowa, Rzeszowa zrealizował bezpłatne przeloty. Kilkaset dzieci: wychowanków domów dziecka, pochodzących z ubogich rodzin nad którymi sprawują opiekę miejskie ośrodki pomocy społecznej oraz Caritas mogło już skorzystać z tych niezwykłych lotów. Ostatnio taki rejs samolotem ATR 42 z młodymi pasażerami odbył się 1 października na trasie Wrocław - Rzeszów, a jego współorganizatorem było Katolickie Radio Rodzina Rozgłośnia Archidiecezji Wrocławskiej i Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Najmłodsi pasażerowie mieli zaledwie 4 lata. Jak mówi Jacek Balcer z Eurolotu: Uśmiech dzieciaków pokazał nam, że warto. A każdy, kto miał okazję polecieć tym wyjątkowym rejsem, na pewno długo będzie go wspominał. W trakcie lotu wszyscy pasażerowie otrzymali okolicznościowe certyfikaty, a stewardessy miały licznych pomocników na pokładzie.

Po wylądowaniu na rzeszowskim lotnisku dzieci z Wrocławia byli świadkami pokazu sprzętu Lotniskowej Straży Pożarnej, zwiedzili starówkę oraz podziemną trasę turystyczną przebiegającą pod rynkiem. W Muzeum Dobranocek dzieci poznawały bajki, które oglądali ich rodzice. W tym czasie dzieci z rzeszowskich domów dziecka zwiedzały we Wrocławiu m.in. Ostrów Tumski, Katedrę, Rynek i wrocławskie ZOO. Gościnnie na obiad zaprosiło ich wrocławskie Seminarium Duchowne. Lot samolotem pozostanie w pamięci dzieci na długo, a zwłaszcza moment kiedy, kapitan starym zwyczajem lotników pomachał skrzydłami samolotu po starcie; oklaskom i okrzykom radości na pokładzie nie było końca.