|Radio Rodzina ul. Katedralna 4, 50-328 Wrocław     |Konto 86 1500 1793 1217 9004 8404 0000  |Sekretariat tel.+48 713271197 sekretariat@radiorodzina.pl   |Emisja tel.+48 71 3222022  studio@radiorodzina.pl
Radio Rodzina - logo
KONTAKT
W OBIEKTYWIE
INTENCJE
NASI GOŚCIE
WIADOMOŚCI
RAMÓWKA
O RADIU
album

Dziękczynienie Archidiecezji za Jana Pawła II

We Wrocławiu trwają uroczyste obchody 6 rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. 2 kwietnia 2011 r. to dzień jest określany jako Dziękczynienie Archidiecezji Wrocławskiej za dar życia i beatyfikacji Papieża Polaka. Przed południem w archikatedrze p.w. św. Jana Chrzciciela została odprawiona uroczysta msza św, której przewodniczył abp Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski. Podczas homilii, abp Gołębiewski wskazał na osobę Jana Pawła II jako na człowieka wielkiej modlitwy. „Jego drogi znaczone były modlitwą, kontemplacją i ogromnym przylgnięciem do krzyża. Objawiło się to wielkim nabożeństwem drogi krzyżowej, którą bardzo umiłował i na której trwał przez całe swoje życie” - podkerślił abp Gołębiewski.

Podczas dzisiejszej eucharystii w archikatedrze wrocławskiej, do grona rycerzy św. Sylwestra, dołączyła Ewa Michnik, dyrektor Wrocławskiej Opery. Członkostwo w Zakonie Rycerzy św. Sylwestra przyznawane jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinach nauki i sztuki. „Muzyka jest dla mnie formą kontemplacji, modlitwą i codziennym poszukiwaniem i przede wszystkim podziękowaniem Opatrzności Bożej za bardzo wiele łask, które wciąż otrzymuję. Modlitwa jest także specjalnym podziękowaniem dla Matki Bożej, dzięki której wstawiennictwu żyję i mogę pracować” - powiedziała Ewa Michnik podczas ceremonii wręczenia orderu św. Sylwestra. Po uroczystej mszy św, ulicami Wrocławia przeszedł Marsz dla Jezusa, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”.


© 2011 Radio Rodzina. Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Adam Kiwała / Wdrożenie systemu CMS: Bartłomiej Krajewski