Grupa Johanneum

Młodzi parafianie z Żórawiny jadą do USA

12.08.2019 11:13 RR

 

Młodzi parafianie z Żórawiny jadą do USAmat. prasowe

 

Pierwszych dwóch uczniów z parafii św. Józefa w Żórawinie rozpoczyna rok szkolny od 18 sierpnia br. w katolickiej szkole w USA (St. Albertus & St. Maximilian Kolbe Halls w stanie Michigan).

Szkoła ta dba o edukację swoich wychowanków, ale również wychowuje w duchu chrześcijańskich wartości, a jej absolwenci dostają się na najlepsze uniwersytety w USA. Realizuje także ambitne projekty w zakresie wychowania sportowego w różnych dyscyplinach, zdobywając wiele mistrzostw nie tylko w swoim okręgu czy stanie, ale i w rozgrywkach międzyszkolnych w USA.

Uczniowie udają się do Stanów Zjednoczonych skierowani przez żórawińską parafię.  "Wybraliśmy uczniów spośród młodych, którzy w tym roku przystąpili do sakramentu bierzmowania. Są to bardzo dobrzy uczniowie, znający też na wysokim poziomie język angielski - mówi proboszcz parafii ks. Cezary Chwilczyński - i pochodzący z katolickich rodzin naszej wspólnoty.  W młodym wieku podjęli z rodzicami odważną decyzję rozpoczęcia nauki w szkole średniej w USA i myślę, że będzie to dla nich wielka życiowa szansa, której nie zmarnują.  W tych ostatnich dniach przed wylotem do USA jest też wiele emocji, zwłaszcza wśród rodziców, ale dzięki Internetowi codziennie uczniowie będą mogli komunikować się z domem rodzinnym".

Wielu młodych z Żórawiny ma nadzieję, że po Michale i Krzysztofie kolejni uczniowie w przyszłości również wyjadą, aby kontynuować naukę za Oceanem. Uroczyste pożegnanie uczniów przed wyjazdem i błogosławieństwo nastąpi podczas Mszy św. w święto Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia o godz. 11 w kościele parafialnym w Żórawinie.

mat. prasowe