Grupa Johanneum

Msza św. na zakończenie 39. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę

10.08.2019 13:38 Mateusz Oklasiński

 

Msza św. na zakończenie 39. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Góręfot. wroclaw.gosc.pl

 

Po 9 dniach rekolekcji w drodze pątnicy z archidiecezji wrocławskiej dotarli na Jasną Górę. Łącznie do tronu Jasnogórskiej Pani dotarło 1550 osób. Pielgrzymi modlili się m.in. o ożywienie wiary i wytrwałość wierzących, o nowe tchnienie Ducha Ożywiciela, zawierzyli również Maryi organizację Europejskiego Spotkania Młodych Taize.

Na zakończenie pielgrzymki Mszy św. na ołtarzu polowym przewodniczył o. bp Jacek Kiciński, który po raz dziewiętnasty pielgrzymował na Jasną Górę, a jako biskup pomocniczy po raz czwarty.

W homilii zwrócił uwagę na życie Maryi, które było nieustannym odkrywaniem planów Bożych w życiu codziennym. Zachęcał do tego, by słuchać Jej jak najlepszej Matki, która troszczy się o swoje dzieci i chce wypraszać dla nich łaski:

Nawiązał także do hasła tegorocznej pielgrzymki "Ożywiciel" i zaznaczył, że mimo tego, że pielgrzymka dobiega końca, to droga dopiero się rozpoczyna:

Na zakończenie głos zabrał ks. Stanisław Orzechowski „Orzech”, który pielgrzymkę wrocławską prowadzi od początku jej istnienia. Wspierało go w tym roku 54 księży, 12 kleryków oraz 22 siostry zakonne. O. bp Jacek Kiciński udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

POSŁUCHAJ CAŁEJ HOMILII: