Grupa Johanneum

VIII Korowód Nadziei

29.07.2019 16:01 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

 VIII Korowód Nadzieiarchiwum Przylądka Nadziei

 

Przed nami VIII Korowód Nadziei, który będzie miał miejsce już 7 września na placu Gołębim we Wrocławiu.


Będzie to już ósmy, Wrocławski Korowód Nadziei - radosne wydarzenie, którego celem jest komunikacja potrzeby wsparcia małych pacjentów  Kliniki Przylądek Nadziei oraz zbiórka funduszy na ten właśnie cel. Dzięki zaangażowaniu Sekcji Konnej Straży Miejskiej uroczystość będzie  miała charakter parady koni, które przejdą przez miasto. Towarzyszyć temu będzie przejazd reprezentacyjnych dorożek, pochód Przyjaciół Fundacji, a na miejscu - kwesty, koncerty oraz liczne występy i atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Tegoroczny Korowód Nadziei zostanie połączony z programem profilaktycznym, podczas którego lekarze z Kliniki Przylądek Nadziei przeprowadzą szereg badań pod kątem onkologicznym. Zależy nam na uświadomieniu mieszkańców Dolnego Śląska jak ważna jest profilaktyka. Na placu Gołębim będzie dostępny krwiobus, dentobus oraz stoisko DKMS. Chętne osoby będą mogły oddać krew, zarejestrować się do bazy dawców szpiku oraz skorzystać z usług dentysty. To będzie prawdziwy Dzień Profilaktyki.

Jednym z elementów Korowodu będzie wielka Bitwa Muzyczna, która zostanie przeprowadzona na scenie na placu Gołębim. Osiem wybranych przez nas zespołów muzycznych będzie miało okazję zaprezentować swoje autorskie utwory na zasadzie pojedynku. Więcej informacji znajdzie Pan na  Facebooku: https://www.facebook.com/events/441054503395842/
mat. prasowe