Grupa Johanneum

Ze słowem Bożym na Jasną Górę

18.07.2019 12:04 RR

 

Ze słowem Bożym na Jasną Góręwww.wroclaw.gosc.pl

 

Już za kilkanaście dni wyruszy 39. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. W tym roku po raz pierwszy można pielgrzymować z gr. 22 – Lectio Divina. O powstaniu grupy, a także rozważaniu słowa Bożego rozmawiamy z s. Samuelą Brodacką OSF, franciszkanką szpitalną oraz przewodnikiem gr. 22.

Pielgrzymka rozpocznie się tradycyjnie 2 sierpnia o godz. 6:00. Wtedy też, w Katedrze Wrocławskiej, zostanie odprawiona Msza święta, po której pielgrzymki wyruszą na Jasną Górę, gdzie 10 sierpnia na Wałach Jasnogórskich nastąpi uroczyste przywitanie grup pielgrzymkowych, a także odbędzie się Eucharystia na jej zakończenie.

Spośród grup pielgrzymkowych można wybrać grupę 22, która podczas drogi rozważać będzie Słowo Boże, a zamiast śpiewów pielgrzymkowych śpiewane będą kanony Taize, jako kontynuacja medytacji. Pomysł powstania grupy Lectio Divina zrodził się ponad rok temu.


Grupa ta pojawiła się już w październiku na pielgrzymce do grobu św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.


„Rozważanie słowa Bożego prowadzi do poznania Chrystusa” – zapewnia s. Samuela


Pielgrzymi podczas drogi w gr. 22, będą mieli zapewnioną opiekę duchową.


„Słowo daje mi radość bycia tu i teraz” – mówi nam s. Samuela – dzieląc się z nami świadectwem wiary i swojej posługi pośród osób chorych i potrzebujących.


Rozważanie słowa Bożego nie będzie jedyną formą medytacji modlitewnej.


Aby pielgrzymować na Jasną Górę w gr 22, należy od 30 lipca do 1 sierpnia od 11:00 do 17:00, zapisać się w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” przy ul. Bujwida.

Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.

 

Więcej informacji o 39. Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.pl