Grupa Johanneum

Dziś obchody święta Policji

18.07.2019 06:56 Krzysztof Pieszko

 

Dziś obchody święta PolicjiFot. www.dolnoslaska.policja.gov.pl

 

Święto Policji - to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas odznaczeń, awansów, nominacji oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji, ale też i tych, z którymi, na co dzień współpracują. Uroczystości dolnośląskich obchodów z okazji 100 rocznicy powołania Policji Państwowej, w których udział wezmą Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Elżbieta Witek oraz Komendant Główny Policji - gen. insp. Jarosław Szymczyk, odbędą się na pl. Wolności we Wrocławiu.

Oprócz uroczystego apelu dolnośląska Policja przygotowała też wiele innych atrakcji m. in.: występy policyjnej orkiestry, prezentację sprzętu Policji i innych służb. Starsi i młodsi, będą mogli również poznać ciekawe rzeczy dotyczące pracy Policji.

Na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, w obchodach udział wezmą też szefowie jednostek Policji czeskiej z Hradec Karalove, Liberca, Ołomuńca i Pardubic, saksońskiej z Gorlitz i Drezna, a także z Dolnej Saksonii z Hanoveru, współpracujących na co dzień z dolnośląskim garnizonem.
Obchody Święta Policji we Wrocławiu są okazją do uhonorowania funkcjonariuszy i pracowników dolnośląskiej Policji za trud i zaangażowanie wkładane w codzienną służbę i pracę. W tym dniu, oprócz wykonywania przez Policję bieżących zadań, wyróżnieni funkcjonariusze i pracownicy uczestniczyć będą w uroczystościach wręczania awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań.

Główne uroczystości wojewódzkich obchodów Święta Policji poprzedzone zostaną mszą  św. w intencji dolnośląskiej Policji, która odbędzie się o godz. 10.30 w Kościele pod wezwaniem św. Stanisława, św. Doroty, św. Wacława przy pl. Wolności we Wrocławiu. O godzinie 12.00 na pl. Wolności, na terenie przyległym do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, rozpocznie się uroczysty apel, przy udziale pocztów flagowych i sztandarowych, podczas którego nastąpi odczytanie decyzji i rozkazów oraz wręczenie aktów mianowania, odznaczeń i wyróżnień.

Na pl. Wolności już około godz. 10.00 rozpocznie się festyn, gdzie zaplanowano szereg atrakcji dla dla dorosłych i dzieci – m. in. występy orkiestry dolnośląskiej Policji, prezentacja sprzętu Policji i innych służb, w tym sprzętu oraz pojazdów służbowych i specjalistycznych (m. in. radiowozy policyjne, motocykle, poduszkowiec, bus profilaktyczny), sprzętu ratowniczego oraz symulator jazdy. Policjantów, w dniu ich święta, wspierać będą na festynie również m. in. funkcjonariusze Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej i ratownicy WOPR.

Dla najmłodszych utworzone zostanie stoisko profilaktyczne, gdzie będą odbywały się konkursy i zabawy poświęcone bezpieczeństwu. Z dziećmi spotka się też ich przyjaciel, maskotka dolnośląskiej Policji - Komisarz Lew.

Każdy zainteresowany służbą w Policji, będzie też mógł uzyskać wszelkie informacje dotyczące wymagań i postępowania kwalifikacyjnego.

(mat.pras.)