Grupa Johanneum

W sobotę Metropolita Wrocławski zaprasza do Henrykowa

17.07.2019 14:18 RR

 

W sobotę Metropolita Wrocławski zaprasza do Henrykowawww.archidiecezja.wroc.pl

 

Dokładnie za miesiąc rozpocznie się II Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Maryi – Wspólnot Żywego Różańca w Henrykowie. Do wspólnego pielgrzymowania zaprasza ks. abp Józef Kupny, który będzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej.

Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca to okazja do spotkania i modlitwy osób, które umiłowały modlitwę różańcową. To także moment, aby podzielić się świadectwem wiary z osobami, które każdego dnia łączą się duchowo na tej modlitwie.

II Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Maryi – Wspólnot Żywego Różańca w Henrykowie odbędzie się 17 sierpnia. Rejestracja uczestników rozpocznie się o g. 9:30. Na początek będzie można wysłuchać wykładu ks. prof. Grzegorza Sokołowskiego pt.: „Przesłanie Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Następnie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kupnego. Podczas Eucharystii oprawę muzyczną zapewni Żeński Zespół Wokalny „Mirtillo Rosso”.

Po wspólnym posiłku o g. 12:00, zaplanowane są świadectwa maryjne, a pielgrzymkę zakończy wspólnotowa modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem.

Wiele osób sięga każdego dnia do różańca i czerpie z niej wiele duchowych sił. O modlitwie różańcowej opowiada nam s. Samuela Brodacka OSF, franciszkanka szpitalna.


Do wspólnego pielgrzymowania zaproszeni są członkowie wspólnot Żywego Różańca, osoby odmawiające Nowennę Pompejańską czy Nieustanny Różaniec, a także wszyscy chętni, dla których modlitwa różańcowa jest ważną praktyką religijną.